احمدی‌نژاد: در ستاد ملی آمارهای کرونا را دستکاری می‌کنند/مسئولین واکسن زده‌اند خیالشان راحت است

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_ محمود احمدی نژاد در گفت‌‌وگو با خبرگزاری آناتولی با اشاره به موضوع مدیریت کرونا در کشور گفت: من احتمال می‌دهم مسئولین کشور خودشان واکسن زده‌اند. خیالشان راحت است. خیلی نگران مردم نیستند. سوز و گدازی نمی‌بینیم. آدم بگوید روزی ۴۵۰ نفر فوت می‌کنند، خیلی راحت. هیچ تغییری در روش‌ها و منش‌ها داده نمی‌شود. این امر فضای ذهنی و روحی مردم را سخت می‌کند.


احمدی نژاد در پاسخ به این سئوال که در مساله واکسیناسیون به نظر می‌رسد ایران از برنامه خود عقب است. همچنین گفته می‌شود مسائل مختلفی درباره نحوه خرید، پرداخت پول و مشکلاتی که تحریم‌ها ایجاد کرده وجود داشته است. تحلیل شما در این باره چیست؟ گفت: نمی‌دانیم واقعا موضوع چیست. اتفاقاتی می‌افتد و بعدا مطلع می‌شویم آنجور که گفته می‌شده موضوع نبوده است. به همین خاطر خیلی نمی‌شود قضاوت صحیحی کرد. اما کاملا آشکار است که یک ستاد مدیریت منسجم و قوی کار را دنبال نمی‌کند. یک مقدار انگیزه‌های دیگر هم مخلوط شده است. تصمیم‌گیری‌ها روشن و منسجم نیست. به نظرم وارد کردن واکسن اینقدر مشکل نیست.

وی گفت: به تدریج و آرام آرام و با غفلت و دور شدن از مردم متوجه نیستیم چه اتفاقی در روح و روان خودمان در حال رخ دادن است. بالاخره هر روز می‌شنویم چند صد نفر از دنیا می‌روند، حالا یا این آمار واقعی است که باید در مدیران کشور زلزله بیاندازد یا غیر واقعی است که چقدر بد است که مدیرانی باشند که با اهداف دیگری به مردم آمار غیر واقعی می‌دهند.

اگر پول ندارید، بمیرید!

علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد کرونا در جمهوری اسلامی گفته: واکسیناسیون رایگان است، اما افراد می‌توانند از واکسن های وارد شده توسط شرکتها استفاده کنند و پول آن را نیز پرداخت کنند

هلال احمر جمهوری اسلامی اما با صراحت بیشتری اعلام کرد: این جمعیت در روزهای آتی واکسن کرونا وارد می‌کند، اما این واکسن ها رایگان نخواهد بود

خبرگزاری حکومتی مهر نوشت: با آغاز برنامه واکسیناسیون علیه کووید ۱۹ در کشور، به یکباره عده‌ای سودجو از شرایط موجود استفاده کرده و به دنبال تیغ زدن جیب مردم هستند. بازار سواستفاده از مردم در فضای مجازی هم داغ شده است

شاید یکی از دلایل بازار دلالی واکسن در فضای مجازی، شرایط بحرانی کرونا و ترس از ابتلاء و مرگ و میر باشد که باعث شده است برخی از مردم بدون توجه به واقعیت‌های موجود واکسیناسیون، به دنبال تهیه واکسن باشند.

تزریق واکسن بر اساس اولویت‌های از پیش تعیین شده، صورت می‌گیرد. به طوری که اولین گروه، کادر درمان شاغل در بخش‌های آی سی یو مشمول واکسن کرونا شدند و به دنبال آن، سایر کادر بهداشت و درمان در نوبت واکسیناسیون قرار گرفتند. دراین بین، برخی از مردم بدون توجه به این تصمیمات، فقط دنبال تهیه واکسن هستند. از همین رو، عده‌ای سودجو از شرایط موجود سواستفاده کرده و به دنبال کلاهبرداری هستند.