احمدی نژاد ؛ چاقویی که دسته اش را می برد!

✍️حسین فرزین

روز گذشته یک پیام ویدئو در ادامه ویدئوهای زنجیره ای احمدی نژاد منتشر شد. او دراین پیام ویدئویی مدعی شده که قصد ترور او را دارند و اطلاعاتی هم در این باره در اختیار دارد. در ادامه نیز گفته است که “خودشان می کشند و خودشان هم مراسم یاد بود و ترحیم میگیرند”

در این که قصد ترور او را دارند یا نه و این ادعای او تبلیغاتی است برای خودش یا خیر؟ کسی اطلاع ندارد و احمدی نژاد هم به همان سبک “بگم بگم” نگفته است آن اطلاعاتی که دراختیار دارد کجاست و چیست؟ البته گفته که اسناد و اطلاعاتی دارد که آنها را در سه مکان مختلف قرار داده تا بموقع منتشر شود. در این بخش هم اگر اشاره او به اطلاعات مستند به پروندهائی باشد که از وزارت اطلاعات در زمانی که سرپرستی آن را برعهده داشته بیرون آورده و پنهان کرده، اشاره قابل استنادی است.

همزمان با این اظهارات نیز رفته است به منطقه زلزله زده “سی سخت” و برایش عده ای را به خط کرده اند تا دادخواست هایشان را به سبک دورانی که رئیس جمهور بود به او بدهند.

او می خواهد نامزد انتخابات ۱۴۰۰ شود و به گفته حداد عادل که حتما از محافل تائید صلاحیت خبر دارد او قطعا تائید صلاحیت نخواهد کرد. بنابراین وی فشار از پائین را با این ویدئو و سفر به سی سخت شروع کرده است.

مردم عادی نمی دانند که بذل و بخشش های او در زمانی که رئیس جمهور بود، از کیسه درآمد ۸۰۰ میلیارد دلاری نفت بشکه ای ۱۰۰ ، ۱۲۰تا ۱۷۰ دلار بود که بخش اعظم آن معلوم نیست کجا خرج شده و کسی هم جرات نمی کند از او سئوال کند.

مردم ساده ترین نتیجه را می گیرند. این که در دوران او یارانه داده می شد و گرانی هم مانند دوران بعد از او نبود. این که محاصره اقتصادی، لغو برجام، تحریم های کمرشکن، سقوط قیمت نفت و … چه بلائی بر سر ایران آورد و این که بخشی از آن ۸۰۰ میلیارد دلار چرا ذخیره نشد و یا به زخم تولید و اشتغال زده نشد، برای آنها مطرح نیست. یا اگر هم هست،بصورت تحلیلی مطرح نیست و رسانه های داخلی و بویژه صدا و سیما هم که عملا هم چنان همسو با احمدی نژاد هستندتا روشنگری درباره دوران او.

این بخش مردم و احمدی نژاد است،اما روی دیگر سکه نظام یا حکومت و احمدی نژاد است. در این روی سکه رهبری نمی تواند با افشای دوران او و محاکمه وی موافقت کند زیرا افشای او و محاکمه او قطعا افشای بسیاری امور دیگر خواهد بود، زیرا احمدی نژاد با شانه بوسی رهبر سکان ریاست جمهوری را تحویل گرفت و رهبری برای ابقای او در دور دوم ریاست جمهوری هر چه توانست کرد از جمله حصر بیش از ده سال گذشته منتقدان، این رهبری و اطرافیانش بودند که احمدی نژاد را زنده کننده شعارهای انقلاب اعلام کردند و او در نماز جمعه تهران اعلام کرد که نظرات اقتصادی او به وی نزدیک تر از نظرات اقتصادی هاشمی رفسنجانی به وی است.

این ها را احمدی نژاد بسیار دقیق میداند و با آگاهی از همین پشت صحنه و هم چنین متکی به اسنادی که از وزارت اطلاعات برده به تاخت در میدان انتخابات ۱۴۰۰ می تازد.

راس حاکمیت هم میداند که اگر این بار سکان ریاست جمهوری بدست او بیفتد، دیگر حریفش نخواهند شد و او نیز بهایی به رهبری و روحانیت نخواهد داد، زیرا با فشار مردم سرکار آمده تا کار خودش را بکند. چه کاری آینده نشان خواهد داد البته اگر هم چنان به او میدان تاخت و تاز بدهند و این یعنی “چاقوئی که تیز کرده اند، حالا دسته اش را خواهد برید.”