اخباررسانی به شیوه نرخ ارز؛ بازگشت خیار به کانال ۱۸ هزار تومانی/ موز هم عقب‌نشینی کرد/ کاهش عرضه پرتقال!

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ قیمت خیار در مراکز سطح شهر با حدود ۲ هزار تومان کاهش به کیلویی ۱۸ هزار تومان رسیده است.


علاوه بر خیار، موز هم بین پنج تا هشت هزار تومان ارزان شد. به گفته رئیس اتحادیه بارفروشان، هفته گذشته موز اکوادوری کیلویی ۵۵ هزار تومان فروخته می‌شد اما حالا با واردات این میوه قیمت آن به کیلویی ۴۵ هزار تومان رسیده است. موز هندی هم با افت هشت هزار تومانی به کیلویی ۳۷ هزار تومان رسید.


اما در حالی که خیار و موز کاهش قیمت را تجربه کرده‌اند فروشندگان میوه، می‌گویند این بار پرتقال در بازار اصلی میوه و تره‌بار کمتر شده است و دلالان این بار برای پرتقال نقشه تازه کشیدند!


همچنین گزارشات میدانی نشان می‌دهد قیمت هر کیلوگرم انار با کیفیت متوسط ۲۵ هزار تومان، با کیفیت ضعیف ۱۱ هزار تومان، پیاز ۶ هزار تومان و موز ۵۰ هزار تومان است.


همچنین براساس اعلام اتحادیه بارفروشان قیمت هر کیلوگرم موز کارتن کوچک در میدان مرکزی میوه و تره بار بین ۳۵ تا ۴۵ هزار تومان، خیار رسمی ۱۰ تا ۱۶ هزار تومان، خیار گلخانه ۱۱ تا ۱۶ هزار تومان، نارنگی از ۱۲ تا ۱۸ هزار تومان و انار از ۱۱ تا ۲۱ هزار تومان است.

با نوسان قیمت میوه فروشندگان معتقدند که ممکن است شب عید در برخی اقلام همچون پرتقال، موز و خیار با بحران جدی روبه‌رو شویم، چرا که در شمال کشور دلالان پرتقال‌های شب عید را احتکار کردند و به تهران باری ارسال نمی‌کنند.

✍️ دیدگاه شما 🙏