اخبار روز اجتماعی ؛ هشدار رسمی وزارت بهداشت: کم‌آبی بیماری‌های ناشی از آب آلوده را افزایش می‌دهد / نگرانی از کمبود داروی هپاتیت B وC ؛ کاهش تولیدات شرکت‌های دارویی

نگام ؛ اجتماعی _ ویلاسازی و معدن‌کاوی بلندقامت‌ترین کوه کشور را تهدید می‌کند ؛ از دهه هفتاد هرگز افزایش دستمزد به‌اندازه نرخ تورم نبوده/اختلاس‌کنندگان آزادند/ سپرده‌های مردم به غارت می‌رود اما اشتغال ایجاد نمی‌شود ؛ مردم از سوءتغذیه و بیماری‌های تنفسی رنج می‌برند/اینجا دختران زیر ۱۵ سال مجبور به ازدواج هستند  ، از مهم ترین اخبار روز اجتماعی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

هشدار رسمی وزارت بهداشت: کم‌آبی بیماری‌های ناشی از آب آلوده را افزایش می‌دهد

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: آب آلوده می تواند منشاء برخی بیماری های میکروبی مانند وبا باشد. هر سال شاهد مواردی از ابتلا به این نوع بیماری ها در برخی نقاط کشور هستیم و کم آبی و ضعف نظارت می تواند این مشکل را افزایش دهد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

رییس شبکه هپاتیت ایران اعلام کرد:نگرانی از کمبود داروی هپاتیت B وC / کاهش تولیدات شرکت‌های دارویی

سید موید علویان (رییس شبکه هپاتیت ایران) در پاسخ به این سوال که آیا همچنان کمبود واکسن و داروی هپاتیت در بازار وجود دارد یا خیر، بیان داشت: هنوز هم کمبود ایمنوگلوبولین ضدهپاتیت B، در بازار محسوس است و صد در صد حل نشده‌ است، اما نگرانی جدی در خصوص تامین داروهای هپاتیت در ماه‌های آینده در کشور وجود دارد، چرا که بر حسب اطلاعات موجود دچار کمبود دارو خواهیم شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

به مناسبت روز دماوند؛ویلاسازی و معدن‌کاوی بلندقامت‌ترین کوه کشور را تهدید می‌کند

دماوند بلندترین کوه ایران که به عنوان میراث طبیعی در فهرست آثار ملی ایران نیز ثبت شده است این روزها با مشکلات زیادی از ساخت و ساز و کوه‌خواری گرفته تا چرای بی‌رویه دام مواجه است و نیاز دارد که بیش از پیش از آن حفاظت شود. یک فعال محیط زیست با بیان اینکه متاسفانه در حال حاضر بخش‌هایی از دماوند شکاف خورده است، گفت: تصمیمات اتخاذ شده برای حفاظت از دماوند باید ضمانت اجرایی داشته باشد و یک عزم ملی برای آن ایجاد شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

از دهه هفتاد هرگز افزایش دستمزد به‌اندازه نرخ تورم نبوده/اختلاس‌کنندگان آزادند/ سپرده‌های مردم به غارت می‌رود اما اشتغال ایجاد نمی‌شود

کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی با اصلاح بخش عمده‌ قانون حداکثر استفاده از توان فنی، مهندسی، تولیدی، صنعتی و اجرایی کشور در اجرای پروژه‌ها مصوب ۱۳۷۵، طرح جدیدی با عنوان حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی تهیه کرده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

عضو شورای شهرستان زابل :مردم از سوءتغذیه و بیماری‌های تنفسی رنج می‌برند/اینجا دختران زیر ۱۵ سال مجبور به ازدواج هستند

عزیز سارانی (نماینده سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان‌ها و عضو شورای شهرستان زابل) با تاکید بر اینکه این منطقه به شدت با مشکل کم‌آبی روبروست و روستاها بیش از شهرها درگیر این مساله هستند، به خبرنگار ایلنا گفت: روستاهای منطقه لوله‌گذاری شده‌اند اما جاهایی که ضروری باشد؛ آب با تانکر فرستاده می‌شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید