اخبار روز اقتصادی ؛ گزارشی از وضعیت دلار و سکه امروزپایتخت تاثیر تدریجی بازار دوم ارز بر قیمت‌ها / سود حاصل از پیش فروش سکه نصیب ۲درصد جامعه شد؛ اصل پیش‌فروش سکه مردود است

نگام ؛ اقتصادی _ هیچ برنامه‌ای برای جذب نقدینگی وجود ندارد ؛ عوامل بروز سفته بازی در بازار/ رفتار مالی مردم باید تصحیح شود ؛ افزایش ۲۰ درصدی قیمت لوازم آرایشی و بهداشتی/ دپوی محصولات در گمرک ، از مهم ترین اخبار روز اقتصادی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

گزارشی از وضعیت دلار و سکه امروزپایتخت ؛ تاثیر تدریجی بازار دوم ارز بر قیمت‌ها

امروز چهارشنبه ۲۰ تیرماه، بازار طلا و ارز با افت قیمت‌ها همراه بود. به‌نظر می‌رسد تصمیمات ارزی دولت از جمله ایجاد بازار دوم ارز از یک سو و فروکش کردن جو روانی بازار سرمایه از سوی دیگر، قیمت‌ها را در کانال نزولی قرار داده است. امروز نرخ سکه، طلا و تمامی ارزهای رایج با کاهش قابل توجه همراه بود.نرخ سکه بهار آزادی (طرح قدیم) در پایان دیروز ۲ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان ثبت شد. امروز چهارشنبه قیمت سکه طرح قدیم با ۲ میلیون و ۶۱۰ هزار تومان کار خود را آغاز کرد و تا ۲ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان کاهش یافت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس :سود حاصل از پیش فروش سکه نصیب ۲درصد جامعه شد/ اصل پیش‌فروش سکه مردود است

حسن حسینی شاهرودی گفت: اقدامی که بانک مرکزی در مورد پیش فروش سکه انجام داد، منابع این ملت را در اختیار عده خاصی قرار داد که سودهای کلانی از این راه کسب کردند.وی با تاکید بر اینکه اصل پیش فروش سکه مردود است و مورد پذیرش نیست، اظهار داشت: سکه از کالاهای ضروری نیست که مردم نیازمند آن باشند و این پیش فروش سکه که به مثابه سکه پاشی در بازار است، از منابع مردم که متعلق به ۸۵ میلیون نفر جمعیت این کشور است، هزینه می‌شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

آل‌اسحاق :هیچ برنامه‌ای برای جذب نقدینگی وجود ندارد

با توجه به چهار برابر شدن میزان نقدینگی در ایران طی سال‌های اخیر و همچنین اضافه شدن روزانه هزار میلیارد تومان به آن، باید زمینه‌های سودآور و جذاب برای جذب این پول‌های سرگردان فراهم شود؛ اما به گفته رییس سابق اتاق بازرگانی تهران، تاکنون الگوهای اقتصادی مناسبی تعریف نشده و واحدهای بزرگ و پیشران ملاک قرار گرفته‌اند و واحدهای تولیدی کوچک و متوسط در حاشیه بوده‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

عوامل بروز سفته بازی در بازار/ رفتار مالی مردم باید تصحیح شود

محمد ماهیدشتی با بیان اینکه در حالت عادی بازار مسکن و دارایی رقیب اصلی سرمایه گذاری بخش تولید نیست بلکه بازار پول رقیب اصلی این بخش است، اظهار کرد: حتی زمانی که در بخش مسکن سفته بازی نبود ، باز هم سرمایه به بخش تولید نرفت و استقبالی از این حوزه نشد.این کارشناس اقتصادی افزود: دلیلی وجود ندارد که بگوییم اگر سرمایه به سمت بازار مسکن نرود الزاما به سمت بخش تولید می رود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

افزایش ۲۰ درصدی قیمت لوازم آرایشی و بهداشتی/ دپوی محصولات در گمرک

نایب رییس انجمن واردکنندگان فرآورده‌های آرایشی، بهداشتی و عطریات –درباره آخرین وضعیت قیمت این فرآورده‌ها اظهار کرد: فرآورده‌های وارد شده در این حوزه در گمرک دپو شده و واردکنندگان منتظر مشخص شدن وضعیت ارزی هستند، چراکه به آنها ارزی اختصاص نیافته و تنها یک درصد از شرکت‌های وارداتی توانسته‌اند از سوی صرافی بانک‌ها ارز دریافت کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

1 دیدگاه برای «اخبار روز اقتصادی ؛ گزارشی از وضعیت دلار و سکه امروزپایتخت تاثیر تدریجی بازار دوم ارز بر قیمت‌ها / سود حاصل از پیش فروش سکه نصیب ۲درصد جامعه شد؛ اصل پیش‌فروش سکه مردود است»

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.