اخبار روز بین الملل ؛ آیا بزودی شاهد صمیمیت پوتین و سعودی به قیمت دوری روس ها از ایران خواهیم بود؟/ پاسخ توئیتری رضا پهلوی به آیت الله خامنه‌ای: ایران را پس می‌گیریم

نگام ، بین الملل _ تظاهرات در آمریکا در اعتراض به سیاست‌های مهاجرتی ترامپ ، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا: بشار اسد دیکتاتور سوریه و ایران باید بروند ، کاخ سفید: ملک سلمان با افزایش تولید نفت عربستان موافقت کرد ، از مهم ترین اخبار روز بین الملل بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

المانیتور تحلیل کرد:آیا بزودی شاهد صمیمیت پوتین و سعودی به قیمت دوری روس ها از ایران خواهیم بود؟

روسیه به طور خاص ممکن است موازنه منافع خود را با کاهش ۹۰۰۰۰۰ بشکه ‏تولیدات نفت ایران پس از اعمال تحریم‌های آمریکا حفظ کند. در این شرایط ایران درصدد است تا میزان ‏تولیدات نفت خود را به همان اندازه حفظ کند و با قیمت‌های بالاتر صادر کند چیزی که دیدگاه دو کشور ‏روس و عربستان را در زمینه افزایش تولیدات جهانی تضعیف می‌کند. دو کشور همچنین توافق کرده اند که ‏تولیدات نفت را افزایش دهند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

پاسخ توئیتری رضا پهلوی به آیت الله خامنه‌ای: ایران را پس می‌گیریم

در حالیکه رهبر جمهوری اسلامی ایران در تازه ترین اظهارنظر، کشورهای غربی و آمریکا را عامل مشکلات اقتصادی ایران معرفی کرد،  رضا پهلوی در یک واکنش توئیتری به آیت الله خامنه‌ای،‌ نوشته است ملت ایران «سالهاست» که از نظام جمهوری اسلامی ایران «جدا شده اند» و به زودی قدرت را «پس» می گیرند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

تظاهرات در آمریکا در اعتراض به سیاست‌های مهاجرتی ترامپ

در آمریکا ده‌ها هزار نفر در تظاهراتی در سرتاسر آمریکا در اعتراض به سیاست‌های مهاجرتی سخت‌گیرانه دولت ترامپ شرکت کرده‌اند.در بیش از ۶۳۰ تجمع و راه‌پیمایی، معترضان از دولت آمریکا خواستند خانواده‌هایی را که در مرز مکزیک از هم جدا کرده است، به یک‌دیگر باز گرداند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا: بشار اسد دیکتاتور سوریه و ایران باید بروند

روزنامه «واشنگتن اگزمنر» در گزارشی نوشت مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، می گوید بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه، و نظامیان ایرانی حامی او باید از تلاش برای گسترش کنترل خود بر آن کشور جنگ زده دست بکشند.مایک پمپئو در جلسه ای در کمیته فرعی تخصیص بودجه سنا در مورد بودجه وزارت خارجه آمریکا گفت اسد «باید کنار برود».

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

کاخ سفید: ملک سلمان با افزایش تولید نفت عربستان موافقت کرد

رئیس‌جمهوری ایالات متحده شنبه ۳۰ ژوئن / ۹ تیر در توئیتی از تماس تلفنی با سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان خبر داد و گفت او با افزایش تولید نفت موافقت کرده‌است.

دونالد ترامپ در این توئیت نوشت:«با ملک سلمان عربستان سعودی حرف زدم و برایش توضیح دادم که به خاطر آشوب و ناکارآمدی در ایران و ونزوئلا از عربستان می‌خواهم که تولید نفت را، شاید تا دو میلیون بشکه، افزایش دهد…او موافقت کرد!»

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید