اخبار روز ترکیه ؛ اردوغان: حمله اقتصادی علیه ترکیه هیچ فرقی با حمله به اذان و پرچم ندارد/ اولین گام درراستای بسته سرمایه گذاری ۱۵ میلیارد دلاری قطر در ترکیه

نگام ؛ ترکیه _ “ترکیه متعهد به تامین امنیت تمامی نمایندگی‌های خارجی است” ؛ پاسخ سفیر ترکیه در واشنگتن به ادعاهای دروغین نویسنده فرانسوی علیه ترکیه ؛ چای ترکیه به ۱۱۰ کشور جهان صادر می شود ، از مهم ترین اخبار روز ترکیه بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

اردوغان: حمله اقتصادی علیه ترکیه هیچ فرقی با حمله به اذان و پرچم ندارد

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در پیام خود ضمن تبریک و تهنیت عید قربان به مسلمانان جهان تاکید کرد: حمله به اقتصاد کشود هیچ فرقی با حمله به اذان و پرچم کشورمان ندارد؛ هدف آنها به زانو در آوردن ترکیه و ملت ترکیه است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

اولین گام درراستای بسته سرمایه گذاری ۱۵ میلیارد دلاری قطر در ترکیه

اولین گام درراستای بسته سرمایه گذاری ۱۵ میلیارد دلاری قطر در ترکیه، برداشته شد.بانک‌های مرکزی جمهوری ترکیه و بانک مرکزی قطر توافق‌نامه معاوضه ارزی (سوآپ) دو جانبه را طی مراسمی که در دوحه برگزار گردید، امضا نمودند.این توافق‌نامه از سوی مراد چتین‌کایا، رئیس بانک مرکزی ترکیه و عبدالله بن سعود آل ثانی، همتای قطری وی در دوحه به امضا رسید. در مراسم امضای توافقنامه که در اداره کل بانک مرکزی قطر امضا گردید، مسئولانی از هر دو طرف شرکت داشتند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

“ترکیه متعهد به تامین امنیت تمامی نمایندگی‌های خارجی است”

ابرهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در رابطه با حمله به سفارت آمریکا در آنکارا اظهارداشت: این یک اقدام برای ایجاد تنش و هرج و مرج است. ترکیه یک کشور امن است و تمام نمایندگان کشورهای خارجی در امنیت به سر می برند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

پاسخ سفیر ترکیه در واشنگتن به ادعاهای دروغین نویسنده فرانسوی علیه ترکیه

سردار قلیچ سفیر ترکیه در واشنگتن، طی مقاله ای که در روزنامه وال استریت ژورنال به چاپ رسید، به ادعاهایی در رابطه با ترکیه  که در مقاله ای از برنارد هنری لیوی نویسنده فرانسوی جای گرفته بود، پاسخ داد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

چای ترکیه به ۱۱۰ کشور جهان صادر می شود

بر اساس داده های مرکز آمار «توئیک»، ترکیه در ۵ سال اخیر به ارزش ۱۱۵.۳ میلیون دلار چای به ۱۱۰ کشور جهان از جمله بلژیک، آلمان، هلند، فرانسه و انگلستان صادر کرده است.به گزارش کمیته جهانی چای، ترکیه با تولید ۲۵۴ هزار تن چای پس از چین، هند، کنیا و سریلانکا در جایگاه پنجم قرار دارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

1 دیدگاه برای «اخبار روز ترکیه ؛ اردوغان: حمله اقتصادی علیه ترکیه هیچ فرقی با حمله به اذان و پرچم ندارد/ اولین گام درراستای بسته سرمایه گذاری ۱۵ میلیارد دلاری قطر در ترکیه»

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.