اخبار روز ترکیه ؛ اردوغان: کالاهای الکترونیکی تولید آمریکا را تحریم خواهیم کرد / حیدر العبادی وارد آنکارا شد

نگام ؛ ترکیه _ یلدریم: ترکیه در برابر فشارهای اقتصادی ناشی از مقاصد سیاسی مقاوم است ؛ گسترش روابط تجاری راه حل مشکلات ایران و ترکیه ؛ برات آلبایراک با سرمایه گذاران جهانی مذاکره خواهد کرد ، از مهم ترین اخبار روز ترکیه بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

اردوغان: کالاهای الکترونیکی تولید آمریکا را تحریم خواهیم کرد

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی سخنان اعلام کرد: بهتر از کالاهایی که با ارز وارد می کنیم را در داخل کشور تولید و صادر خواهیم کرد. کالاهای الکترونیکی تولید آمریکا را تحریم خواهیم کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

حیدر العبادی وارد آنکارا شد

حیدر العبادی، نخست وزیر عراق برای انجام دیدارهای رسمی با مقامات ترکیه وارد آنکارا شد و در بدو ورود از سوی بلال بوزدمیر، معاون استاندار آنکارا و فاتح یلدیز، سفیر ترکیه در بغداد مورد استقبال قرار گرفت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

یلدریم: ترکیه در برابر فشارهای اقتصادی ناشی از مقاصد سیاسی مقاوم است

بنعلی یلدریم، رئیس مجلس ترکیه در دیدار خود با سفرای کشور در آنکارا با تاکید بر آمادگی مجلس برای تصویب هرگونه اصلاحات اقتصادی مورد نیاز گفت: “ترکیه در برابر فشارهای اقتصادی ناشی از مقاصد سیاسی مقاوم است. این واقعیت را باید همه، اعم از دوست و دشمن بدانند”.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

گسترش روابط تجاری راه حل مشکلات ایران و ترکیه

اردشیر سنایی، استاد روابط بین الملل دانشگاه آزاد اسلامى در تهران در گفتگو با خبرنگار آناتولی درباره شرایط حال حاضر ایران و ترکیه و مقابله با تحریم های آمریکا گفت: “ایران و ترکیه تحت تحریم هایی هستند. این امر موجب مشکلات براى این دو کشور، از جمله کاهش ارزش پول ملی است. بخشی از مشکلات هم به دلیل مسائل داخلی دو کشور است. شاید منطقی ترین راه برای مقابله با آمریکا گسترش همکاری های فی مابین است”.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

برات آلبایراک با سرمایه گذاران جهانی مذاکره خواهد کرد

برات آلبایراک وزیر دارایی و خزانه داری ترکیه روز پنجشنبه ۱۶ آگوست از طریق تله کنفرانس با سرمایه گذاران خارجی گفتگو خواهد کرد.براساس اطلاعات ارائه شده از سوی وزارت دارایی و خزانه داری، تله کنفرانس مورد بحث بوقت ترکیه در ۱۶.۰۰ و بوقت نیویورک در ساعت ۰۹.۰۰ آغاز خواهد شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید