اخبار روز ترکیه ؛ انعکاس همکاری ترکیه و ایران در مقابل امریکا در رسانه های ایران / “سرمایه گذاران ترک برای ساخت ۱۰ هتل به ایران می آیند”

نگام ؛ ترکیه _ وان ترکیه میزبان نمایشگاه هنرمندان ایرانی و افغانستانی ؛ استقبال گردشگران از پارک جنگلی «آبانت» ؛ ورزشکار زن ترک قهرمان تنیس اسپانیا ، از مهم ترین اخبار روز ترکیه بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

انعکاس همکاری ترکیه و ایران در مقابل امریکا در رسانه های ایران

رسانه های ایران با تاکید بر همکاری ترکیه و ایران در مقابل تحریمهای ایالات متحده امریکا، به سخنان رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه، جای گسترده ای اختصاص دادند.روزنامه های ایران، به اخبار مرتبط با واکنش رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه به تحریمهای ایالات متحده امریکا و همکاری میان ترکیه و ایران، در صفحات اول خود جای دادند.روزنامه ایران، واکنش اردوغان به امریکا را با تیتر “فرقی میان کودتا و تحریم وجود ندارد” منتشر کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

“سرمایه گذاران ترک برای ساخت ۱۰ هتل به ایران می آیند”

علی اصغر مونسان، معاون رئیس جمهوری ایران و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نشست خبری خود با رسانه های خارجی در ایران در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری آناتولی درباره سرنوشت ساخت ۱۰ هتل ۵ ستاره از سوی سرمایه گذاران ترکیه ای گفت: تفاهم نامه ای بین سازمان ما با وزارت فرهنگ ترکیه وجود دارد و بر اساس آن سرمایه گذاران ترکیه ای ۱۰ هتل در ایران می سازند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

وان ترکیه میزبان نمایشگاه هنرمندان ایرانی و افغانستانی

نمایشگاه نقاشی و عکس ۱۵ هنرمند ایرانی و افغان با حمایت آژانس توسعه شرق آناتولی و شهرداری وان ترکیه در این شهر افتتاح شد.صالح الله‌وردی، معاون شهردار وان در مراسم افتتاح این نمایشگاه، فستیوال های فرهنگی را برای این شهر بسیار مهم ارزیابی کرد.وی با اشاره به اینکه وان دروازه ورود ترکیه به ایران است، گفت: سالانه هزاران ایرانی از وان بازدید می کنند. به همین دلیل این فعالیت های فرهنگی هم به هنر رونق داده و هم ما را با فرهنگ این کشور آشنا می کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

استقبال گردشگران از پارک جنگلی «آبانت»

پارک جنگلی «آبانت» که در فاصله ۳۵ کیلومتری از مرکز شهر بولو قرار دارد، در تعطیلات پایان هفته میزبان گردشگران زیادی است که از داخل و یا خارج از کشور به این مکان سفر کرده اند. نزدیک به ۹۸ درصد هتل های موجود در این منطقه نیز به دلیل استقبال گردشگران پر شده است.گردشگران تعطیلات خود در این پارک را با تفریحاتی مختلفی سپری می کنند. بساری از گردشگران در اطراف دریاچه آبانت به اسب و فایتون سواری می پردازند، برخی پیاده روی یا دوچرخه سواری را ترجیح می دهند و برخی نیز برای پیک نیک آمده اند و عکس های یادگاری می اندازند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ورزشکار زن ترک قهرمان تنیس اسپانیا

باشاک ارآیدین، تنیس باز زن ترکیه ای در رقابت های گرند کاناریای اسپانیا با غلبه بر گومار ماریستانی از کشور میزبان به مقام قهرمانی دست یافت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

1 دیدگاه برای «اخبار روز ترکیه ؛ انعکاس همکاری ترکیه و ایران در مقابل امریکا در رسانه های ایران / “سرمایه گذاران ترک برای ساخت ۱۰ هتل به ایران می آیند”»

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.