اخبار روز ترکیه ؛ ترکیه تعرفه کالاهای آمریکایی را صد در صد افزایش داد / سربازان یونانی بازداشت‌شده در ترکیه به کشورشان فرستاده می شوند

نگام ؛ ترکیه _ کالین: روند مثبتی از دیروز در اقتصاد آغاز شده است ؛ ۲۹۹ تبعه خارجی در استان وان دستگیر شدند ؛ “از حقوق شرکت های ترک در مقابل اقدامات غیر قانونی آمریکا دفاع می کنیم” ، از مهم ترین اخبار روز ترکیه بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

ترکیه تعرفه کالاهای آمریکایی را صد در صد افزایش داد

اجرای فرمان رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه درباره افزایش صد در صدی تعرفه گمرکی برخی کالاهایی وارداتی آمریکایی با انتشار آن در روزنامه رسمی از امروز آغاز شد.بر اساس این فرمان٬ تعرفه تجاری چند قلم کالا‌ی وارداتی از ایالات متحده آمریکا صد در صد افزایش یافته است.همچنین تعرفه جدید گمرکی برای برخی محصولات آمریکایی از جمله برنج، مشروبات الکلی٬ توتون و تنباکو، زغال سنگ٬ مواد آرایشی وبهداشتی٬ خودرو و وسایل نقلیه موتور نیز اعمال می شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

سربازان یونانی بازداشت‌شده در ترکیه به کشورشان فرستاده می شوند

دو سرباز یونانی به نام های آگلوس میترتودیس و دیمیتروس کوکلاتزیس را که در زندان به سر می بردند و روز گذشته توسط دادگاه ادیرنه ترکیه حکم آزادی آنها صادر شده و امروز به کشورشان باز خواهند گشت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

کالین: روند مثبتی از دیروز در اقتصاد آغاز شده است

ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه با بیان اینکه روند مثبتی از دیروز در اقتصاد آغاز شده است که امیدواریم ادامه یابد. مایل به آغاز یک جنگ اقتصادی نیستیم اما نباید انتظار داشت درصورت آغاز حمله، نسبت به این مساله بی تفاوت باشیم.ادامه سخنان کالین بدین شرح است:-  “نرخ بیکاری در میان افراد بالای ۱۵ سال به کمتر از ۱۰ درصد رسیده است. هدف ما کاهش آن به ۹.۷ درصد است. این نشان دهنده روند مثبت اقتصادی در موضوع استخدام است”.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

۲۹۹ تبعه خارجی در استان وان دستگیر شدند

نیروهای امنیتی ترکیه ۲۹۹ تبعه خارجی را که از راه‌های غیر قانونی وارد کشور شده‌ بودند در منطقه ایپک‌یولو استان وان دستگیر کردند.همچنین دو نفر نیز به اتهام سازماندهی این مهاجرت دستگیر شده‌اند.مهاجران دستگیر شده پس از انجام روند اداری به سازمان امور مهاجران استان وان منتقل شدند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

“از حقوق شرکت های ترک در مقابل اقدامات غیر قانونی آمریکا دفاع می کنیم”

رخسار پیکچین، وزیر تجارت ترکیه: در دفاع از حقوق شرکت‌های ترک در مقابل اقدامات غیر قانونی آمریکا کوتاهی نخواهیم کرد و به این اقدامات پاسخ مناسب را خواهیم دید.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

1 دیدگاه برای «اخبار روز ترکیه ؛ ترکیه تعرفه کالاهای آمریکایی را صد در صد افزایش داد / سربازان یونانی بازداشت‌شده در ترکیه به کشورشان فرستاده می شوند»

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.