اخبار روز ترکیه ؛ جزئیات دیدار برات آلبایراک با وزیر اقتصاد فرانسه / اعتراض ترکیه به نیویورک تایمز در مورد پ.ک.ک

نگام ؛ ترکیه _ استاندارد اند پورز چشم انداز اعتبار مالی ترکیه را “پایدار” اعلام کرد ؛ اردوغان: ملتمان تا امروز توطئه های زیادی را با ایمان خود نقش برآب کرده اند ؛ پیام رئیس جمهور ترکیه به مناسبت سالگرد زلزله مرمره ، از مهم ترین اخبار روز ترکیه بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

جزئیات دیدار برات آلبایراک با وزیر اقتصاد فرانسه

برات آلبایراک، وزیر دارایی و خزانه داری ترکیه طی گفتگوی تلفنی با برونو لومر، وزیر اقتصاد فرانسه به تبادل نظر پیرامون همکاری اقتصادی دو کشور و تحریم‌های آمریکا علیه ترکیه پرداختند.طرفین در این گفتگوی تلفنی بر سر همکاری در قبال تحریم‌های آمریکا، توسعه همکاری های دوجانبه و فعالیت نزدیک‌تر در حوزه‌های مورد توافق، به توافق رسیدند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

اعتراض ترکیه به نیویورک تایمز در مورد پ.ک.ک

ابرهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه با انتقاد از خبر منتشر شده در روزنامه نیویورک تایمز در مورد گروه تروریستی پ.ک.ک، گفت: این روزنامه نگاری نیست. این تلاش آشکار نیویورک تایمز برای مشروعیت دادن به اعمال تروریستی پ.ک.ک است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

استاندارد اند پورز چشم انداز اعتبار مالی ترکیه را “پایدار” اعلام کرد

موسسه اعتبارسنجی استاندارد اند پورز طی بیانیه ای، رتبه اعتباری بلند مدت ترکیه برای ارز خارجی را از “-BB” به “+B” کاهش داده و چشم انداز اعتبار مالی آن را “پایدار” اعلام کرد.این موسسه رتبه اعتباری کوتاه مدت ترکیه برای ارز محلی و خارجی را نیز “B” تایید کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

اردوغان: ملتمان تا امروز توطئه های زیادی را با ایمان خود نقش برآب کرده اند

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در ششمین همایش بزرگ حزب عدالت و توسعه در آنکارا آرنا گفت: می‌دانیم که در صورت وجود ایمان، امکان نیز وجود دارد. ملتمان تا امروز توطئه های زیادی را با ایمان خود نقش برآب کرده است.ادامه سخنان رئیس جمهور ترکیه در این همایش به شرح زیر است:اگر چه حزب عدالت و توسعه بر روی کاغذ از سوی ۶۰ نفر تاسیس شده اما در اصل موسس و صاحب اصلی آن خود ملت هستند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

پیام رئیس جمهور ترکیه به مناسبت سالگرد زلزله مرمره

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه به مناسبت سالگرد زلزله مرمره در تاریخ ۱۷ اوت ۱۹۹۹ با انتشار پیامی در حساب توئیتر خود ضمن عرض تسلیت به خانواده‌های قربانیان نوشت: بواسطه درس‌هایی که از بلایای طبیعی گرفتیم، سعی در انجام اصلاحات اساسی و سرمایه گذاری در همه زمینه ها کردیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

1 دیدگاه برای «اخبار روز ترکیه ؛ جزئیات دیدار برات آلبایراک با وزیر اقتصاد فرانسه / اعتراض ترکیه به نیویورک تایمز در مورد پ.ک.ک»

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.