اخبار روز ترکیه ؛ چاووش اوغلو: ترکیه و آمریکا تامین امنیت منبج را برعهده خواهند گرفت/ محسن نامجو به استانبول می آید

نگام ، ترکیه _ ترکیه از احتمال ورود ارتش به قندیل خبر داد ، وام ۲.۱۴ میلیارد یورویی گازپروم به پیمانکار پروژه جریان ترک ، ۵۳ تبعه افغان، ایران، سوریه، سنگال، کنگو بازداشت شدند ، از مهم ترین اخبار روز ترکیه بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

چاووش اوغلو: ترکیه و آمریکا تامین امنیت منبج را برعهده خواهند گرفت

مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه پس از دیدار با مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا طی اظهاراتی با بیان اینکه نقشه راه تهیه شده از طرف کارگروه مشترک با موضوع سوریه را تائید کرده اند، گفت: هدف این نقشه راه، پاکسازی منبج از عناصر تروریستی و تامین امنیت و ثبات پایدار است. ترکیه و آمریکا تامین امنیت منبج را برعهده خواهند گرفت.وی ادامه داد: “درگام نخست پارامترهای نقشه راه برای خروج گروه تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ از منبج مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

محسن نامجو به استانبول می آید

محسن نامجو که آثارش تلفیقی از موسیقی سنتی ایران و موسیقی مدرن غرب میباشد، روز ۵ آگوست در سالن روباز “جمیل توپوزلو حاربیه” برای علاقمندانش کنسرت اجرا خواهد کرد.نامجو، ترانه ساز، ترانه سرا، استاد موسیقی و نوازنده ساز سه تار که لقب “باب دیلن” ایران به وی داده شده است، موسیقی ایرانی را با سازهای مدرن تلفیق کرده و سنتزهای متفاوتی به میان می آورد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ترکیه از احتمال ورود ارتش به قندیل خبر داد

بکر بوزداغ، سخنگوی دولت ترکیه در نشست مطبوعاتی پس از جلسه هیات دولت گفت: “هرجا که تهدیدی علیه ترکیه یا تروریستی باشد آنجا برای ترکیه هدف به شمار می رود. هم تروریست ها و هم تمام منابع تروریسم هدف ترکیه است. ترکیه پس از این نیز می تواند وارد قندیل شود، هر لحظه هر اتفاقی ممکن است صورت گیرد.”

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

وام ۲.۱۴ میلیارد یورویی گازپروم به پیمانکار پروژه جریان ترک

گازپروم شرکت انرژی روسیه اعلام کرد که وامی به مبلغ ۲.۱۴ میلیارد یورو در اختیار شرکت ساوت استریم ترانسپورت بی.وی پیمانکار پروژه خط لوله انتقال گاز طبیعی جریان ترک قرار خواهد داد.در بیانیه منتشره از سوی گازپروم آمده است، بهره وامی که با هدف احیای سرمایه در حال گردش این شرکت ارائه خواهد شد، ۳.۹۸ درصد بوده و اقساط آن نیز تا ۳۰ دسامبر ۲۰۲۳ ادامه خواهد یافت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

۵۳ تبعه افغان، ایران، سوریه، سنگال، کنگو بازداشت شدند

عملیات نیروهای امنیتی و ژاندارمری، گارد ساحلی و یگان‌های مرزی ترکیه برای جلوگیری از مهاجرت‌های غیرقانونی در سراسر کشور ادامه دارد.نیروهای ژاندارمری و گارد ساحلی ترکیه در شهرستان آیواجیک استان چناق‌قلعه، ۵۳ تبعه خارجی را که قصد داشتند به صورت غیرقانونی به جزیره میدیللی (لسبوس) یونان بروند، دستگیر کردند.در نتیجه متوقف کردن یک مینی بوس حامل مهاجران قاچاق از سوی نیروهای ژاندارمری، ۲۳ تبعه افغانی که در صدد رفتن به جزیره میدیللی سونان بودند، دستگیر شدند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید