اخبار روز ترکیه ؛ چاووش اوغلو : ما ناگزیر از همسویی با آمریکا در تصمیم ناعادلانه اش بر علیه ایران نیستیم / استقبال گردشگران از شهر باستانی پریه‌نه ترکیه

نگام ؛ ترکیه _ سیر روند افقی در معاملات بورس استانبول ؛ چاووش‌اوغلو: سیاست خارجی ترکیه مبتنی بر توازن است ؛ مسابقات موتورکراس قهرمانی جهان در ترکیه برگزار می‌شود ، از مهم ترین اخبار روز ترکیه بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

چاووش اوغلو : ما ناگزیر از همسویی با آمریکا در تصمیم ناعادلانه اش بر علیه ایران نیستیم

مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه که برای یک دیدار رسمی در لیتوانی بسر می برد با لیناس لینک ویسیوس همتای لیتوانیایی خود مصاحبه مطبوعاتی مشترکی ترتیب داد.چاووش اوغلو در این مصاحبه مطبوعاتی پیرامون روابط با ایالات متحد آمریکا گفت : بایستی دیگر از توسل به زبان تهدید آمیز منصرف شد. اگر مثل فیلم های وسترن بگوئیم که من هر کاری را که می خواهم می توانم انجام دهم ، آنوقت این نتیجه ایی به همراه خواهد داشت .

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

استقبال گردشگران از شهر باستانی پریه‌نه ترکیه

شهر باستانی پریه‌نه در استان آیدین ترکیه که در ادبیات باستان‌شناسی از آن به عنوان «پمپیی آناتولی» یاد می‌شود، پس از ثبت در فهرست موقت میراث جهانی یونسکو مورد استقبال گردشگران قرار گرفته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

سیر روند افقی در معاملات بورس استانبول

شاخص «بیست-۱۰۰» بورس استانبول در معاملات صبح امروز سه شنبه ۲۸ اوت ۲۰۱۸، با ریزش ۰.۰۱ درصدی در ۹۱.۲۷۴.۵۰ واحد قرار گرفت.شاخص بخش بانکداری بورس استانبول با رشد ۰.۱۴ درصدی افزایش و شاخص هلدینگ‌ها نیز با ۰.۰۳ درصد کاهش ارزش مواجه شدند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

چاووش‌اوغلو: سیاست خارجی ترکیه مبتنی بر توازن است

مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در نشست خبری مشترک با لیناس لینکه ویچیوس، وزیر خارجه لیتوانی درباره تحریم‌های آمریکا با بیان اینکه مجبور به تبعیت از تصمیمات ناعادلانه کشوری علیه یک کشور دیگر نیستیم، اعلام کرد: روابط ما با روسیه به منظور جایگزین کردن روابطمان با اتحادیه اروپا و آمریکا نیست. سیاست خارجی ترکیه مبتنی بر توازن است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

مسابقات موتورکراس قهرمانی جهان در ترکیه برگزار می‌شود

فدراسیون موتورسواری ترکیه اعلام کرد که هجدهمین مرحله از مسابقات موتورکراس قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۸ میلادی اول و دوم سپتامبر در شهر آفیون‌کاراحصار برگزار خواهد شد.هشتاد تن از برترین موتورسواران و تیم های ورزشی رشته موتورکراس نیز به منظور شرکت در این مرحله از مسابقات جهانی «MXGP» به ترکیه خواهند آمد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

1 دیدگاه برای «اخبار روز ترکیه ؛ چاووش اوغلو : ما ناگزیر از همسویی با آمریکا در تصمیم ناعادلانه اش بر علیه ایران نیستیم / استقبال گردشگران از شهر باستانی پریه‌نه ترکیه»

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.