اخبار روز ترکیه ؛ کالین: زیربنای اقتصاد ترکیه مستحکم است / اردوغان: با تحریم های امریکا علیه ترکیه مبارزه خواهیم کرد

نگام ؛ ترکیه _ سخنرانی اردوغان در دهمین اجلاس سفرا در آنکارا ؛ کالین: زیربنای اقتصاد ترکیه مستحکم است ؛ آغاز تحقیقات در خصوص اخلالگران ارز در فضای مجازی در ترکیه ، از مهم ترین اخبار روز ترکیه بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

آلبایراک: برنامه عملیاتی اقتصاد ترکیه از امشب اجرا می شود

برات آلبایراک، وزیر دارایی و خزانه داری ترکیه با انتشار مطلبی در حساب کاربری خود در توئیتر با تاکید بر اینکه برنامه عملیاتی اقتصاد از امشب آغاز می شود، نوشت: به همراه بانک ها، برنامه عملیاتی ویژه ای برای بنگاه های کوچک و متوسط که تحت تاثیر نوسانات ارزی قرار گرفته اند، آماده کرده ایم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

اردوغان: با تحریم های امریکا علیه ترکیه مبارزه خواهیم کرد

اردوغان با اشاره بر اینکه، امریکا نمی تواند روند قانونی ذیربط با کشیش امریکایی مرتبط با سازمانهای تروریستی فتو و پ ک ک را هضم بکند، گفت، امریکا می خواهد ترکیه را که ۸۱ میلیون نفر جمعیت دارد، فدای یک کشیش بکند. بعنوان یک دولت مبتنی بر حقوق، هر چه لازم باشد انجام خواهیم داد. نمی توانید با صدور فرمان، ترکیه را بزانو در آورید. ما با آنهایی که شراکت استراتژیکی خود با یک کشور ۸۱ میلیونی را فدای سازمانهای تروریستی می کنند، کاری نداریم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

آغاز تحقیقات در خصوص اخلالگران ارز در فضای مجازی در ترکیه

وزارت کشور ترکیه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: نیروهای شعبه مبارزه با جرایم سایبری اداره امنیت ترکیه در خصوص گردانندگان ۳۴۶ حساب کاربری در صفحات اجتماعی که با انتشار و اشتراک گذاری مطالبی٬ سبب التهاب بازار ارز شده بودند٬ تحقیقات قضایی آغاز کرده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

کالین: زیربنای اقتصاد ترکیه مستحکم است

ابراهیم کالین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در رابطه با نوسانات ارزی اخیر در حساب کاربری توئیتر شخصی خود نوشت: ساختار اقتصاد کشور قدرتمند است. هیچ کس به اخبار و اقدامات تحریک‌آمیز اعتنا نکند. ترکیه خود را تقویت کرده و از این برهه خارج خواهد شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

سخنرانی اردوغان در دهمین اجلاس سفرا در آنکارا

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در دهمین اجلاس سفیران در کاخ بیش تپه در آنکارا سخنرانی کرد.رئیس جمهور ترکیه طی سخنان در ضیافت ناهار سفرا در کاخ ریاست جمهوری گفت: “ساز و کار اقتصادی ترکیه سالم، قدرتمند و جا افتاده است و به همین منوال نیز ادامه خواهد داشت”.ادامه سخنان وی بدین شرح است: – مسائلی که امروز با آن درگیریم، هیچ ربطی به بحران های ۱۹۹۴، ۲۰۰۱ و ۲۰۰۷ ندارد، با وضعیت متفاوتی روبه رو هستیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

1 دیدگاه برای «اخبار روز ترکیه ؛ کالین: زیربنای اقتصاد ترکیه مستحکم است / اردوغان: با تحریم های امریکا علیه ترکیه مبارزه خواهیم کرد»

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.