اخبار روز حقوق بشر ؛ انتشار عکس‌های حمید بقایی در مرخصی و ابراز نگرانی از وضعیت سلامت او/ محروم از تماس؛ گزارشی از آخرین وضعیت “حمزه درویش” زندانی سنی مذهب

نگام ، حقوق بشر _ کانون نویسندگان ایران خواستار لغو حکم «کار اجباری» بکتاش آبتین شد ، هشت تن از دراویش زندانی دست به اعتصاب غذا زدند ، جلسه رسیدگی به اتهامات محمد نجفی برگزار شد / اسناد ، از مهم ترین اخبار روز حقوق بشر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

انتشار عکس‌های حمید بقایی در مرخصی و ابراز نگرانی از وضعیت سلامت او

پایگاه خبری دولت بهار نزدیک به محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور سابق ایران، با انتشار عکس‌هایی از حمید بقایی، معاون سابق آقای احمدی‌نژاد در شبکه‌های اجتماعی، وضعیت جسمی او را بحرانی خوانده است.به نوشته دولت بهار آقای بقایی بعد از شش روز مرخصی شنبه شب (۱۹ خرداد) “با بدرقه دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور سابق و چند تن از همکاران و دوستانش” به زندان اوین بازگشته است.عکس‌هایی که از آقای بقایی منتشر شده نشان می‌دهد که او به شدت لاغر شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

محروم از تماس؛ گزارشی از آخرین وضعیت “حمزه درویش” زندانی سنی مذهب

حمزه درویش، زندانی سنی مذهب زندان رجایی شهر کرج که از مشکلات جدی روحی روانی در رنج است، با وجود اینکه چندی پیش در اعتراض به انتقال غیرقانونی خود به بندی دیگر دست به اعتصاب غذا زده بود، علیرغم وعده های مسئولین همچنان برخلاف اصل تفکیک جرایم در بین زندانیان جرایم خشن نگهداری می‌شود. این زندانی در ماههای اخیر امکان دیدار با خانواده خود را نیافته همچنین مسئولان زندان او را از در اختیار داشتن کتابهای ارسالی محروم کرده اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

کانون نویسندگان ایران خواستار لغو حکم «کار اجباری» بکتاش آبتین شد

کانون نویسندگان ایران با انتشار بیانیه‌ای، حکم دادگاه انقلاب اسلامی کرج علیه آبتین بکتاش، عضو این نهاد را «ناعادلانه» خواند. آبتین بکتاش ۱۱ خرداد ماه امسال به پرداخت پنج میلیون تومان جزای نقدی و سه ماه کار اجباری در سازمان بهزیستی (بدل از یک سال حبس) محکوم شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

هشت تن از دراویش زندانی دست به اعتصاب غذا زدند

رسانه‌ دراویش گنابادی روز شنبه از اعتصاب غذای هشت تن از دراویش زندانی در زندان تهران بزرگ خبر داده که اعتراضی است به آن‌چه «نقض گسترده حقوق» این زندانیان عقیدتی نامیده‌اند.وب‌سایت مجذوبان نور این هشت درویش را ظفرعلی مقیمی، محسن عزیزی، محمد باقر مقیمی، علی جمشیدی، حسین فهیمی، مصطفی شیرازیان و محمد علی کریمی نام برده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

جلسه رسیدگی به اتهامات محمد نجفی برگزار شد / اسناد

جلسه رسیدگی به اتهامات محمد نجفی، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر که پیشتر به دلیل عدم حضور قاضی به تعویق افتاده بود، روز شنبه ۱۹ خرداد در شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری دو اراک برگزار شد و این وکیل دادگستری به “اخلال در نظم و آسایش عمومی از طریق هیاهو و جنجال و حرکات نامتعارف نظیر شعار دادن و انتشار مطالب کذب و بر خلاف حقیقت به قصد تشویش اذهان عمومی” متهم شد. آقای نجفی از جمله افراد پیگیر نحوه‌ی جان باختن تعدادی از معترضان در وقایع دی ماه ۹۶ بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید