اخبار روز سلامت وپزشکی : واریکوسل چیست/ انواع روشهای درمانی واریکوسل / جلوگیری از تکثیر سلول‌های سرطانی با تبدیل آنها به چربی / نکات مهمی که در مورد «تب» باید بدانید

 

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ راهکاری برای افزایش ضریب هوشی کودکان/ هشدار در مورد فروش شیر خشک در سوپرمارکت‌ها ؛ دلیل مخالفت های مادران با تغذیه فرزند از شیر خود ؛ خواب کمتر از ۶ ساعت عامل ضخیم شدن عروق خونی است ، از مهم ترین اخبار روز سلامت و پزشکی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

 

واریکوسل چیست/ انواع روشهای درمانی واریکوسل

معمولا واریکوسل در هنگام ناباروری یا معاینات دوره‌ای تشخیص داده می‌شود. در هنگامی که بیمار در اسکروتوم خود متوجه توده یا تورم یا تفاوت سایز در بیضه‌ها شود می‌توان به بیماری واریکوسل شک کرد.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید.

 

جلوگیری از تکثیر سلول‌های سرطانی با تبدیل آنها به چربی

دانشمندان دانشگاه بازل موفق به ابداع یک روش شده‌اند که به منظور جلوگیری از گسترش سلول‌های سرطانی می‌تواند آنها را به سلول‌های چربی تبدیل کند.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید.

 

نکات مهمی که در مورد «تب» باید بدانید

متخصص داخلی گفت: شایع‌ترین داروهای تب بر در درجه اول «استامینوفن» و در مرحله بعد« ایبوپروفن» است.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید.

 

راهکاری برای افزایش ضریب هوشی کودکان/ هشدار در مورد فروش شیر خشک در سوپرمارکت‌ها

رئیس انجمن علمی تغذیه با شیر مادر ایران با اشاره به اینکه شیرخشک‌هایی که با مجوز وزارت بهداشت وارد می‌شوند مجوز مصرف دارند، گفت: برخی از سوپرمارکت‌ها نسبت به فروش شیر خشک اقدام می‌کنند که خانواده‌ها باید نسبت به این مسئله هوشیار باشند.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید.

 

دلیل مخالفت های مادران با تغذیه فرزند از شیر خود

تغذیه با شیر مادر، یکی از مسائلی است که به دلیل فواید بسیاری که برای نوزاد و مادر دارد، به‌صورت فراوانی مورد تأکید قرار گرفته است. اما با همه این‌ها، این روش شیردهی، هنوز هم در بین برخی مادران با مخالفت مواجه می‌شود. پژوهشگران کشور به تبیین دلایل این موضوع پرداخته‌اند.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید.

 

خواب کمتر از ۶ ساعت عامل ضخیم شدن عروق خونی است

یک مطالعه جدید نشان داد که خواب کوتاه می‌تواند عامل سفتی‌ و ضخیم شدن رگ‌های بدن شوند.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید.