اخبار روز سلامت و پزشکی : پورنوگرافی چیست/ روشهای ترک اعتیاد به پورنوگرافی / پیش‌بینی زوال عقل با آزمایش خون «تاو» / ارتباط چاقی شکمی با کوچک شدن مغز

 

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ بعد از عروسی چاق شده‌اید؟ حتما از ازدواجتان راضی هستید! ؛ از عوارض داروهای کورتون چه می دانید؟ ؛ اختراع ابزاری جدید برای مبارزه با چاقی ،از مهم ترین اخبار روز سلامت و پزشکی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

 

 

پورنوگرافی چیست/ روشهای ترک اعتیاد به پورنوگرافی

تاکنون بیش از ۲۰ تحقیق در رابطه با تاثیر پورنوگرافی بر مغز انجام شده است. همگی این تحقیقات ثابت کرده تماشای فیلم های پورنو آسیبی معادل مصرف مواد مخدر یا الکل بر مغز دارند. نتایج تحقیق جدیدی که محققان دانشگاه کمبریج انجام دادند نشان می دهد مغز افرادی که گرایش مکرر به تماشای پورنوگرافی دارند همانند مغز افراد الکلیک است.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید.

 

پیش‌بینی زوال عقل با آزمایش خون «تاو»

محققان دانشگاه ملی سئول روشی را ارائه کردند که با تشخیص میزان پروتئین «تاو»، پیشرفت زوال عقل را پیش‌بینی می‌کنند.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید.

 

ارتباط چاقی شکمی با کوچک شدن مغز

اضافه وزن با مشکلات متعددی برای سلامتی همراه است. اکنون متخصصان بر این باورند که چاقی در ناحیه شکم می‌تواند با کوچک‌تر شدن حجم مغز نیز مرتبط باشد. به گفته آنها سایز مغز می‌تواند تعیین کننده سلامت و عملکرد آن باشد.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید.

 

بعد از عروسی چاق شده‌اید؟ حتما از ازدواجتان راضی هستید!

در یک بررسی علمی گفته شد؛ زوج‌هایی که احساس خوشبختی می‌کنند دیگر خیلی کمتر روی وزنشان تمرکز می‌کنند و بیشتر توجه‌شان به یکدیگر است. به همین دلیل چاق‌ می‌شوند.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید.

 

از عوارض داروهای کورتون چه می دانید؟

یک متخصص طب سنتی در همدان گفت: کورتون ها داروهای بسیار محبوبی بین پزشکان و بیماران است چراکه علائم را بخوبی کاهش می دهد و بسیار نیز پر استفاده است.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید.

 

اختراع ابزاری جدید برای مبارزه با چاقی

پژوهشگران آمریکایی، نوعی ابزار برای مبارزه با چاقی و سرکوب اشتها ابداع کرده‌اند که بدون باتری کار می‌کند.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید.