اخبار روز فرهنگ و هنر ؛ احسان شریعتی:پیکر پدرم،مومیایی و برای زمان موقت در سوریه دفن شد ؛ وصیت او دفن در حسینیه ارشاد است / اصغر نوری: هدایت به دلیل مسائل شخصی خودکشی کرد ؛ گفت‌وگویی در باره کتاب “هنر مردن”

نگام ، فرهنگ و هنر _ پیت بول: با «بریتنی اسپیرز» و «مارک آنتونی» آهنگ جدید می‌سازم ، دزدیده شدن تندیس‌های ۳۰۰ میلیون تومانی ، کلاهی که از سر ناپلئون در «واترلو» افتاد، بیش از ۴۰۰ هزار دلار فروش رفت ، از مهم ترین اخبار روز فرهنگ و هنر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

احسان شریعتی:پیکر پدرم،مومیایی و برای زمان موقت در سوریه دفن شد/وصیت او دفن در حسینیه ارشاد است

روزنامه آرمان با احسان شریعتی فرزند دکتر علی شریعتی مصاحبه ای انجام داده است.

بخشی از مصاحبه را می خوانید:درباره درگذشت دکتر شریعتی روایت‌های متفاوتی وجود دارد و برخی معتقدند در پشت پرده اتفاقاتی رخ داده که در نهایت منجر به درگذشت دکتر شریعتی شده است. درگذشت دکتر شریعتی در چه شرایطی صورت گرفت و واقعیت ماجرا چه بود؟

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

اصغر نوری: هدایت به دلیل مسائل شخصی خودکشی کرد / گفت‌وگویی در باره کتاب “هنر مردن”

اصغر نوری، متولد ۱۳۵۵ در تبریز است. او مدرک کارشناسی زبان و ادبیات فرانسه و کارشناسی ارشد کارگردانی تئاتر دارد. نوری، مترجم شناخته‌شده‌ای است. از او آثار بسیاری از جمله آثاری از نویسندگانی نظیر پاتریک مودیانو، آگوتا کریستوف، ویتولد کمبروویچ، فرانسوا موریاک و… منتشر شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

پیت بول: با «بریتنی اسپیرز» و «مارک آنتونی» آهنگ جدید می‌سازم

«پیت بول» خواننده لاتین تبار که اخیر ترانه «آمور» را با همکاری «لیونا لوئیس» منتشر کرده اعلام کرد که می خواهد با «بریتنی اسپیرز» و «مارک آنتونی» آهنگ جدید بسازد.او در یک جشنواره موسیقی در نیویورک این خبر را اعلام کرد. البته هنوز تاریخ انتشار آن مشخص نیست. اما «پیت بول» تابستان امسال با «بریتنی اسپیرز» تور کنسرتی خواهد داشت بنابراین انتظار می رود تاریخ تولید این ترانه نزدیک باشد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

دزدیده شدن تندیس‌های ۳۰۰ میلیون تومانی

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج از سرقت سردیس‌های مشاهیر روبروی پارک تنیس خبر داد و گفت: این امر از سوی مراجع قضایی در حال پیگیری است.پیمان بضاعتی‌پور در این خصوص گفت: هشت عدد تندیس مشاهیر سال ۹۲ روبروی پارک تنیس نصب شده بود که طی روزهای گذشته پنج عدد از این تندیس‌ها به سرقت رفته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

کلاهی که از سر ناپلئون در «واترلو» افتاد، بیش از ۴۰۰ هزار دلار فروش رفت

کلاهی منتسب به «ناپلئون بناپارت» امپراتور فرانسه در فاصله سال‌های ۱۸۰۴ تا ۱۸۱۵ میلادی که گمان می شود ۲۰۳ سال پیش در نبرد واترلو از سرش افتاد، به قیمت بیش از ۴۰۰ هزار دلار در حراجی در شهر لیون فرانسه فروخته شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید