اخبار روز فرهنگ و هنر ؛ پیشینه لغو برنامه‌ها در تلویزیون ؛ آیا ظریف و ملک‌مطیعی هم ۶۰۰ میلیون پول می‌خواستند؟ / پیام‌های تبریک بازیگران برای تیم ملی فوتبال

نگام ، فرهنگ و هنر _ درگیری لفظی مهران مدیری و اکبر عبدی درجلسه مدیران تلویزیون ؟/واکنش مهران مدیری و اکبر عبدی به یک خبر ، ۹۲۸ عضو جدید به اسکار دعوت شدند / حضور سه ایرانی در فهرست ، ضرر ۱۵۰ میلیون تومانی سیروان خسروی در اعتراض به وضعیت بد اقتصادی/ عکس ، از مهم ترین اخبار روز فرهنگ و هنر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

پیشینه لغو برنامه‌ها در تلویزیون/ آیا ظریف و ملک‌مطیعی هم ۶۰۰ میلیون پول می‌خواستند؟

لغو حضور کارلوس پویول در برنامه «۲۰۱۸» تلویزیون هر دلیلی داشته باشد سابقه ذهنی ما نسبت به عملکرد صداو سیما را تغییر نمی‌دهد؛ جایی که برخی تصمیماتش از بیرون سازمان گرفته می‌شود و برخی دیگر متأثر از جوسازی‌ها و موضع گیری‌های سیاسی.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

تصاویر | از مهناز افشار تا جواد رضویان، پیام‌های تبریک بازیگران برای تیم ملی فوتبال

تیم ملی فوتبال ایران شب گذشته در دیداری نفس گیر و هیجان انگیز توانست با تیم ملی پرتغال به تساوی یک یک دست یابد و با کسب چهار امتیاز و عملکرد افتخار آمیز در جام جهانی از گردونه رقابت ها کنار برود.بازی های خوب بازیکنان تیم ملی که در مقابل پرتغال به اوج خود رسیده بود، موجب شادی تمام مردم ایران شد که با حضور در خیابان ها از زحمات تیم ملی و کادر فنی تقدیر کردند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

درگیری لفظی مهران مدیری و اکبر عبدی درجلسه مدیران تلویزیون ؟/واکنش مهران مدیری و اکبر عبدی به یک خبر

بالاخره بعد از ماه‌ها بلاتکلیفی و امروز و فردا کردن، روز گذشته تکلیف برنامه شبی با عبدی روشن شد و محمد احسانی، مدیر شبکه نسیم اعلام کرد که این برنامه از پنجشنبه، هفتم تیرماه از این شبکه روی آنتن خواهد رفت؛ خبری که می‌توانست پایان یک دعوای چندماهه باشد؛ دعواهایی که خبرگزاری صبانیوز به یکی از مهمترین‌هایش اشاره دارد: ظاهرا در جلسه با مدیران شبکه، مخالفت شدید مدیری با پخش عبدی‌شو در عین وجود برنامه‌هایی نظیر خندوانه و دورهمی منجر به درگیری لفظی بین او و عبدی شده است! که البته خود مدیری و عبدی به پیگیری خبرنگار «شهروند» در این زمینه پاسخی ندادند و همه چیز را تکذیب کردند. این دعوا نمونه‌ای بود از تمام دعواهایی که عبدی‌شویی‌ها در این چند ماه از سر گذرانده‌اند؛ دعواهایی که در تمام این مدت مدام در جریان بوده و در نهایت کار را به جایی رسانده که آغاز پخش شبی با عبدی در روز هفتم تیرماه بدل شود به خبری مهم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

۹۲۸ عضو جدید به اسکار دعوت شدند / حضور سه ایرانی در فهرست

برگزارکنندگان جوایز اسکار دوشنبه‌شب از ۹۲۸ عضو جدید دعوت کرد که یک رکورد جدید است.آکادمی سال گذشته ۷۷۴ نفر را دعوت کرد که یک رکورد بود. ۶۸۳ نفر در ۲۰۱۶ و ۳۲۲ نفر در ۲۰۱۵ به آکادمی دعوت شدند که این هم در زمان خودش یک رکورد بود. بین سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۲ به‌طور متوسط ۱۳۳ نفر دعوت می‌شدند.به گزارش ورایتی، افزایش تعداد اعضای آکادمی به بیش از ۹۲۰۰ نفر، ادامه سیاست آکادمی برای ایجاد تنوع نژادی و جنسیتی بین اعضاء‌ است که به دنبال اعتراض‌ها به نبود نامزدهای آفریقایی-آمریکایی در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ اتخاذ شد. این اعتراض‌ها در سال ۲۰۱۶ به اوج رسید. دو هفته بعد از اعلام نامزدهای اسکار که با جنجال فراوان همراه بود، AMPAS اعلام کرد تا سال ۲۰۲۰ تعداد اعضای زن و اعضای با نژادهای مختلف را دو برابر خواهد کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ضرر ۱۵۰ میلیون تومانی سیروان خسروی در اعتراض به وضعیت بد اقتصادی/ عکس

سیروان خسروی با انتشار مجوز برگزاری کنسرتش در برج میلاد نوشت: «وقتى می‌بینم که کمر مردم زیر بار مشکلات شکسته شده و من هم مثل تمام جامعه شرایط روحى نابسامانى دارم.وقتى می‌بینم که تمام کسب و کارها تعطیل شده و نان آورِ خانواده چیزى جز شرمندگى به خونه ش نمیبره ، من هم کنسرت تهران رو لغو و علاوه بر از دست دادن سود ١٢ سانس کنسرت، ١۵٠ میلیون تومان خسارت کنسلىِ اجرا به سالن پرداخت میکنم، ولى شرافتم رو به منافع شخصى خودم نمیفروشم.»

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید