اخراج تاجگردون، اعتبار شورای نگهبان رابرباد داد!

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ نظارت استصوابی دستمایه جریان اقلیت قدرتمند و پر تریبونی شده که ذره ای اعتقاد به مجلس مردمی و آزاد ندارند.

علی نظری سردبیر روزنامه مستقل در ادامه نوشت :


درچهار دهه اخیر،جنتی و یارانش در این شورا به هیچ کاندیدای دگراندیش،ملی مذهبی و تحول خواه و غیر همسو با حاکمیت،اجازه ورود به مجلس را نداده اند!


ابطال آرای ۷۰۰ هزار شهروند تهرانی و جلوگیری از حضور نماینده واقعی مردم،دکتر علیرضا رجایی و راهیابی حدادعادل نفرسی و سوم تهران در انتخابات مجلس ششم با ضرب و زور ” استصواب” به ناحق وارد خانه ملت نمود تاعملا اثبات نمایند رای مردم نزد شورای نگهبان ذره ای ارزش ندارد!


شورای نگهبان مجلس را نه تنها مظهر اراده ملت نمی داند بلکه پارلمان را به کلوپ سیاسی حامیان خویش تبدیل نموده است.


اصلاح طلبان جامعه مدنی محور که همواره مغضوب این شورا بوده اند.


در انتخابات مجلس یازدهم،جریان همسو با شورای نگهبان برای تحقق پروژه یکدست سازی خانه ملت حتی به” اصلاح طلبان استمرار طلب و خنثی” رحم نکرد.


با چاشنی نظآرت استصوابی،قلع و قمع وسیعی راه انداختند و عملا در ۱۴۸ حوزه انتخابیه اصولگرایان افراطی مورد وثوق شورای نگهبان رقیبی نداشتند تا با خیالی آسوده در انتصاباتی مضحک به ساختمان هرمی شکل بهارستان راه یابند!


روز یکشنبه ۱۸ تیرماه ۹۹ سرانجام ماراتن تصویب اعتبارنامه تاجگردون به خط پایان رسید و نماینده گچساران با رای(مویدین و منتخبین شورای نگهبان) از مجلس اخراج شد!؟


رد اعتبارنامه تاجگردون به بهانه اتهام فساد مالی نماد بی کفایتی شورای نگهبان در انجام وظیفه قانونی خویش است.


چرا نهاد شورای نگهبان در فرایند بررسی تایید صلاحیت تاجگردون به موارد اتهامی نماینده اخراجی گچساران بی اعتنایی نمود؟


شورای نگهبان همواره داعیه گزینش افراد پاکدست برای انتخابات مجلس را دارد، اینک باید اعلام کند،رای منفی همفکرانش به تاجگردون را قبول دارد؟اگر پاسخشان مثبت است،چه جوابی به افکار عمومی جامعه ایرانی دارد؟


تاجگردون فساددر پرونده اش داشته است، کسانی که در شورای نگهبان به هر دلیل وی را برای انتخابات مجلس یازدهم تایید صلاحیت کرده اند،چ اکنون باید به افکارعمومی اعلام کنند،چرا تاجگردون که به جرم فساد مالی از مجلس اخراج شد را تایید صلاحیت نمودند!


سخنگوی شورای نگهبان ۲هفته بعداز شروع به کار مجلس جدید و پس از اعتراض ۲ نماینده به اعتبارنامه تاجگردون قاطعانه اعلام کرد از نظر شورای نگهبان تایید اعتبارنامه تاجگردون تمام شده است و ورود به این قضیه نمی کند!؟


شورای نگهبان باید شفاف بگوید،چرا و به چه دلیل چشم بر این هم موارد اتهامی بست؟


آیا با رد اعتبارنامه تاجگردون توسط مجلس مورد تایید شورای نگهبان، اعتباری برای این نهاد باقی مانده است؟