اخراج کسری نوری از دانشگاه تهران/ تداوم بی‌خبری از مسعود حمیدنیا، فعال صنفی معلمان

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_کسری نوری، درویش گنابادی محبوس در زندان عادل آباد شیراز، به دلیل آنچه که عدم مراجعه به دانشگاه عنوان شده است، از دانشگاه تهران اخراج شد.

این درحالیست که بر اساس آیین نامه انضباطی دانشجویان؛ در صورت پیگرد یا محکومیت قطعی قضایی که منتهی به بازداشت موقت یا حبس شود، مدت بازداشت یا حبس، جزء سنوات دانشجو محسوب نگردیده و دانشجو پس از پایان مدت محکومیت می تواند به تحصیل ادامه دهد. آقای نوری دوران محکومیت ۷ سال و شش ماهه خود را در زندان عادل آباد شیراز سپری می کند.

همچنین بی خبری از وضعیت مسعود حمیدنیا، فعال صنفی معلمان اهل شهرستان شوش که توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت شده بود، همچنان ادامه دارد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، مسعود حمیدنیا، فعال صنفی معلمان در روز شنبه ۲۲ خردادماه ۱۴۰۰، توسط ماموران اطلاعات سپاه در منزل شخصی خود در شهرستان شوش بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل شده و تا این لحظه اطلاع دقیقی از سرنوشت او در دست نیست.

بر اساس این گزارش، ماموران اطلاعات سپاه در زمان بازداشت بدون ارائه حکم قضایی، منزل این فعال صنفی را تفتیش کرده و برخی از لوازم شخصی از جمله لپ تاپ و تلفن همراه او را ضبط کرده و با خود برده‌اند.