ادامه اعتراضات در دانشگاه‌ها؛ بی‌خبری از وضعیت بازداشت‌شدگان

پایگاه خبری / تحلیلی نگامامروز دوشنبه، ۲۳ دی، کاربران متعددی در فضای مجازی از ادامه اعتراضات در دانشگاه‌های تهران و اصفهان خبر می‌دهند.

این کاربران ویدئویی نیز پست کرده‌اند که در آن دانشجویان معترض صنعتی شریف شعار می‌دهند: «نخبه‌هامون رو کشتند، آخوند به‌جاش گذاشتند.»

در ویدئوی دیگر تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر تهران دیده می‌شود که در آن معترضان شعار می‌دهند: «دانشجوی عزادار، دشمن هرچه کفتار.»

از دانشگاه صنعتی اصفهان نیز ویدئوهایی دریافت شده که در آن شعارهای «نه اعدام، نه زندان، دیگر اثر ندارد» و «بسیجی برو گمشو» شنیده می‌شود.

همچنین گفته می‌شود شب گذشته حراست دانشگاه صنعتی اصفهان «به صدها دانشجو زنگ زده و تهدید کرده است» و امروز هم پرسنل حراست و انتظامات این دانشگاه برای جلوگیری از تجمع آمده بودند.

برخی کاربران هم امروز از تجمع دانشجویان دانشگاه الزهرا جهت ابراز همدردی و تسلیت و اعلان اعتراض نسبت به کشته شدن دانشجویان و سایر سرنشینان هواپیمای ساقط شدهٔ ایران-اوکراین خبر داده‌اند.

اعتراضات ضد حکومتی طی دو روز اخیر در شهرهای متعدد ایران برگزار شده است. گزارش‌ها حاکی از ادامه حضور نیروهای امنیتی مسلح در خیابان‌های تهران طی روز دوشنبه است.

شب گذشته فیلم‌هایی نیز از شلیک گاز اشک‌آور به سوی معترضان در شهرهای تهران، اصفهان و شیراز منتشر شد. همچنین فیلم‌هایی درباره مجروح شدن یکی از معترضان در تهران منتشر شده است. در این فیلم‌ها یک فرد لباس شخصی با تفنگ مشخص است و در توضیح آن گفته شده که این فرد به پای یک زن شلیک کرده است.

حسین رحیمی، فرمانده انتظامی پایتخت، روز دوشنبه در مورد گزارش‌های مربوط به زخمی شدن تعدادی از تجمع‌کنندگان گفت: «پلیس با صبر و مدارا با افرادی که تجمع کرده بودند رفتار کرد؛ در تجمعات دیروز و امروز پلیس به هیچ وجه تیراندازی نکرد چرا که سعه صدر و خویشتن‌داری در دستور کار مأموران پلیس پایتخت بوده است.»

بی‌خبری از بازداشت‌شدگان شب گذشته

اسدالله فخیمی، فعال مدنی ساکن تهران یکی از افرادی است که روز شنبه مقابل دانشگاه امیرکبیر تهران بازداشت شده‌است.

کانال تلگرامی شوراهای صنفی دانشجویان کشور نیز از بازداشت چند دانشجو خبر داده‌است: محمدامین حسینی، دبیر سابق شورای صنفی دانشگاه نوشیروانی بابل، محمد اسماعیلی، دانشجوی رشته عکاسی دانشگاه تهران، صلاح غریبی، دانشجوی رشته دامپزشکی دانشگاه رازی کرمانشاه و نبی تردست، دانشجوی رشته جامعه‌شناسی دانشگاه رازی کرمانشاه.

همزمان برخی فعالان مدنی نیز از بازداشت دانشجویانی در تبریز و سپس آزادی آنها خبر می‌دهند.

طی روز گذشته آمل در استان مازندران یکی از شهرهایی بودکه شاهد تظاهرات ضد حکومتی بود.

روز دوشنبه خبر رسید که خانواده‌های بازداشت‌شدگان اعتراضات دیروز در آمل بسیار نگران هستند.

برخی کاربران در این باره خبر می‌دهد که «سه خانم به زندان منتقل شدند و دست‌کم دوازده نفر از مردان بازداشتی همچنان در پلیس امنیت هستند هرچند به خانواده‌ها گفته شده این افراد به اطلاعات سپاه منتقل شده‌اند.»

در همین حال، روز دوشنبه سحام‌نیوز نوشت که «نبی تردست، دانشجوی کارشناسی ارشد جامعه‌شناسی دانشگاه رازی کرمانشاه، عصر دیروز در جریان تجمع دانشجویان این دانشگاه در سوگ جان‌باختگان هواپیمای اوکراینی بازداشت شده‌است و همچنان خبری از وضعیت وی در دست نیست.»

همچنین خبر می‌رسد که صلاح غریبی دانشجوی دامپزشکی دانشگاه رازی کرمانشاه عصر دیروز در جریان تجمع دانشجویان این دانشگاه در سوگ جا‌نباختگان هواپیما بازداشت شده‌است و همچنان خبری از وضعیت وی در دست نیست.

بنا بر گزارشی دیگر، محمد امین حسینی دبیر سابق شورای صنفی دانشگاه نوشیروانی بابل و دانشجوی حقوق دانشگاه گرگان شب گذشته بازداشت شده است. هنوز از وضعیت فعلی وی خبری در دست نیست.

منابع: شبکه‌های اجتماعی، رویترز و رادیو فردا / پ.پ

One thought on “ادامه اعتراضات در دانشگاه‌ها؛ بی‌خبری از وضعیت بازداشت‌شدگان

 • دی ۲۴, ۱۳۹۸ در t ۱:۴۸ ق٫ظ
  Permalink

  Please see how a Pro-Russian Marxist artist Kayhan Kalhor, does not cancel his concert and insults victims because they are not Marxists and they were living in Western countries not Syria , Russia, or Cuba. None of fake opposition in Farsi media even mentioned or condemned it
  سانسور خبر برگزاری کنسرت کیهان کلهر
  یک جوی راه افتاده برای خریدن ابرو برای کسانی که با رژیم بودند ، همه انها از باندهای توده ای فدایی و مارکسیست های روسی به مجیز گوی حکومت بودند ، حالا که خود رژیم اعتراف کرده این ایرانیان کانادایی را با موشک زده ، برخی از اینها دنبال مصادره جنبش خیابان که جنسا ضد فرهنگ مارکسیستی روسی و اسلامی مارکسیستی روسی است ، با تبلیغ برای اینها و سرپوش گذاشتن و سانسور عدم حتی تظاهر برخی از همین مارکسیست های روسی ، می خواهند فرافکنی کرده ، دستان خون الود خودشان را پاک کنند ، یکی از این سانسور ها ، سانسور خبر برگزاری کیهان کلهر است ، کرد سبیلوی مارکسیست که قبلا همین ها برای او تبلیغ کردند که چنین و چنان کرد و ….. الان ساکتند چرا روی جوی خون بهترین فرزندان این اب و خاک رقص و پایکوبی میکند .
  الآن هم با تبلیغات دارند ، مردم را که در برابر دانشگاه ها و جاهای دیگر بر علیه رژیم دروغ پراکن روسی تظاهرات میکنند ، را دانشجو تبلیغ ، و هواداران قاسم سلیمانی را که همان ده درصد هواداران رژیم به شمول فدائیان ، توده ایها ، کانون نویسندگان ، هنرمندان دربار خامنه ای و سر سپرده پوتین هستند ، مردمی جا میزنند که در ۹۶ و ۹۸ به میدان امدند و کشته دادند ، یک انتقامی هم ا زمیهن پرستان می گیرند و رهبری شاهزاده را هم ملا خور میکنند ، دنبال معرفی دولت قلابی در تبعید هستند ، زیر پرچم دانشجو و هنرمند روسی . من که هر چه نگاه میکنم این ویدیو ها ، به دانشجو نمی خورند ، نه سن و سال ، نه وضعیت ظاهریشان ، نه شعری که می دهند ، همه اینها مردم هستند ، همان مردم که در ۹۶ و ۹۸ امدند ، همان مردم که بهترین انها در زدن هواپیما با موشک روسی از انها انتقم گرفته شد . حالا این دلقک های روسی که ۴۱ سال است همدست این رژیم بوده اند ، در لباس میش ، دارند ، انقلاب دزدی میکنند ، مثل ۵۷ تا ۶۰ . اما مردم و پرزیدنت ترامپ ، امریکا و اروپا و کانادا حالا متوجه شده اند که برای هر گروهی و دولتی و اپوزیسیونی ، یک نوع قلابی روسی هم وجود دارد . به همین دلیل انها را در سوریه و ایران از صف دوستان و متحدان امریکا جدا کردند . تلویزیون های اینها کسر بوجه اورده اند ، چالنگی از زیر مین خونه اش داره دو تا سوامایی جوان را اورده از توی توالت و اتاق خواب با گوشی های کاملا مشابه ، در حالیکه ماسک کت و کراوات را برداشته و به سبک توده ایها حمالی پوشیده ، به کار مزخرف گویی برای حفظ بدنه روسی حکومت و تقلیل دادن این رژیم ساخت روسیه به دو تا ملا و مذهب شیعه ، و دو تا پاسدار مشغول است ، تا روسیه در ایران بماند ، به جای فائزه ، ملیحه و عاطفه و رقیه و الهه بنشینند ، به جای خامنه ای و پاسدار حاجی ، زر افشان و عمویی و هودشتیان و الهیار و فرخ و نیکفر و تابان و محسن و … بیایند . آش همان اش و کاسه همان کاسه روسی . فقط روی کاسه یک ورق الومینیم روسی که روی ان نوشته سکولار دموکرات خلقی ، کشیده اند .
  مردم گول نمی خورند
  شما مثل رژیم دروغ گو ، مغالطه گر ، امریکا ستیز ، دشمن مردمی هستید که مثل شما نیستند و جزو شما نیستند .

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.