ادامه تغییر و جابجایی فرماندهان سپاه در تهران؛‌ فرمانده سپاه پایتخت و سپاه محمد رسوال الله تهران تغییر کردند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ فرمانده سپاه پاسداران حسن حسن‌زاده، فرمانده پیشین سپاه استان تهران را به عنوان فرمانده سپاه شهر تهران منصوب کرد.

به گزارش وب‌سایت سپاه نیوز، مراسم تودیع و معارفه فرماندهان سپاه تهران روز یک‌شنبه ۲ آذر برگزار شده است.

از تیرماه سال ۹۶ تاکنون مسئولیت سپاه شهر تهران بر عهده محمدرضا یزدی بود.

سپاه محمد رسول‌الله مسئولیت فعالیت و هماهنگی نیروهای بسیج و سپاه در شهر تهران را بر عهده دارد. این نیرو در پی تغییر ساختار سپاه و تشکیل سپاه‌های استانی در سال ۱۳۸۷ تشکیل شد.

آقای حسن‌زاده از مهرماه سال ۹۷ فرمانده سپاه «سید‌الشهدا» شده بود که مسئولیت فعالیت و هماهنگی در استان تهران را بر عهده دارد.

علاوه این،‌ در تهران «قرارگاه ثارالله» نیز زیر نظر فرمانده سپاه پاسداران مشغول به فعالیت است. این قرارگاه که به صورت مستقل از دو سپاه «محمد رسول‌الله» و «سیدالشهدا» فعالیت می‌کند، مسئول تامین امنیت تهران است.

در همین زمینه ظهر یکشنبه آئین تکریم و معارفه فرمانده سپاه سیدالشهدا  استان تهران با حکم سردار سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران و با حضور سردار فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران، گودرزی معاون امنیتی و انتظامی استانداری تهران، توکلی کجانی معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری و فرماندهان سپاه و نیروی انتظامی استان تهران در محل سپاه سیدالشهدااستان تهران در شهرری برگزار شد.

بر اساس این گزارش در این مراسم از تلاش‌ها و زحمات سردار سرتیپ دوم پاسدار حسن حسن زاده برای تصدی مسئولیت در مدت ۲ سال تقدیر و به عنوان فرمانده جدید سپاه محمد رسول الله (ص) منصوب شد..

گفتنی است که سردار سرتیپ دوم پاسدار «احمد ذوالقدر» به عنوان فرمانده جدید سپاه حضرت سیدالشهداء (ع) استان تهران منصوب شد.

لازم به ذکر است که سردار ذوالقدر مسئولیت‌هایی مانند معاون هماهنگ کننده قرارگاه ثارالله تهران و جانشینی فرمانده سپاه محمد رسول (ص) تهران بزرگ را بر عهده داشته است.

فرمانده سپاه تیرماه امسال نیز اقدام به تغییر فرمانده قرارگاه ثارالله کرد و حسین نجات به جای محمد کوثری مسئولیت این قرارگاه را بر عهده گرفت.

بر این اساس از تیرماه امسال تاکنون فرماندهان سه نهاد ارشد امنیتی سپاه پاسداران در استان تهران تغییر کرده‌ یا جابجا شده‌اند.