ادامه حواشی سفر قالیباف به روسیه ؛ ماجرای بازداشت فریدون عباسی در مسکو چه بود؟ / اذعان فریدون عباسی به بازرسی او در روسیه

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، روز گذشته در شبکه های اجتماعی این ادعا مطرح شده بود که فریدون عباسی که همراه با محمد باقر قالیباف عازم سفر روسیه شده بود در فرودگاه مسکو به مدت یک ساعت بازداشت شده است. دلیل بازداشت هم قرار داشتن نام عباسی در لیست تحریم‌های آمریکا بوده است. 

برخی از کانال های تلگرامی نوشتند : از دستاوردهای سفر قالیباف به مسکو این بوده که فریدون عباسی رئیس کمیسیون انرژی مجلس که همراه قالیباف به روسیه رفته بود به دلیل تحریم‌های آمریکا یک ساعت در فرودگاه مسکو بازداشت شده است.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس ادعا کرد که شایعات منتشر شده در فضای مجازی کذب است اما به بازرسی از خود در فرودگاه مسکو اذعان کرد و گفت : به جهت اینکه نام من سال‌ها قبل در میان دانشمندان هسته‌ای ایران از سوی آژانس بین المللی انرژی اتمی به سازمان ملل ارسال شده بود، تنها برای دقایقی روند چک و تأیید گذرنامه با تأخیر همراه شد.

وقتی این مسئله ایجاد شد، آقای قالیباف کل هئیت پارلمانی را متوقف کرد تا این مسئله حل شود و این موضوع نیز در فرصت کوتاهی حل شد.

فریدون عباسی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، گفت: به جهت اینکه نام من سال ها قبل در میان دانشمندان هسته ای ایران از سوی آژانس بین المللی انرژی اتمی به سازمان ملل ارسال شده بود، تنها برای دقایقی روند چک و تایید گذرنامه با تاخیر همراه شد.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد: نام من در گذشته در فهرست تحریم‌ها قرارداشت و همین مسئله باعث بروز آن مسئله شد که رئیس کمیسیون سیاست خارجی دومای روسیه وقتی به استقبال ما آمد از همین مشکل کوچک و تاخیر ایجاد شده  عذرخواهی کرد.

✍️ دیدگاه شما 🙏