ادامه روند پس گرفتن املاک شهرداری از مدیران سابق و اعضای شورای قبلی

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، عضو شورای شهر تهران گفت: اولویت ما پس گرفتن املاک شهرداری است که بعضاٌ درحال حاضر در اختیار مدیران سابق شهرداری است.

به گزارش همشهری آنلاین ، سید محمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران با اشاره به سرنوشت ۳۸۰۰ واحد از ۲ هزار ملک شهرداری که در اختیار مدیران سابق شهرداری بوده است، گفت: پارسال با پیگیری‌های مدیر کل حقوقی شهرداری، ۴۱ ملک شهرداری که در اختیار مدیران سابق شهرداری و اعضای شورای چهارم بوده پس گرفته شد.

او با اشاره به پس گرفتن ۲۹۰ پلاک ثبتی شهرداری که در اختیار مدیران سابق بوده است، ادامه داد: در بحث رسا تجارت تعدادی از املاک که بی حساب در اختیار مدیران سابق بوده را پس گرفتیم و به شهرداری برگرداندیم.

او افزود: از آقای حناچی خواسته ایم که اگر نمی‌خواهند اسم این افراد را که املاک در اختیارشان بوده اعلام کنند، مشخصات آن املاک را در صحن بیان کند.

او افزود: برای مثال یک مورد از پس گیری املاک مربوط به ملکی با ۶ واحد در محدوده میرداماد بوده که در دست یک نفر بود و ما آن را پس گرفتیم و مورد دیگر هم مربوط به فردی است که ۶ ملک را در خارج تهران به قیمت گران از او خریدند و یک ملک را در داخل تهران به قیمت ارزان به او فروختند. در حالی که شهرداری باید طبق آئین نامه مالی املاک را به مزایده گذارد و اگر بخواهد به کسی دهد باید از شهرداری مجوز گیرد، که آن هم مجوز بهره برداری است و واگذاری ملک نیست.

میرلوحی در پاسخ به این سوال که چرا اسم این افراد را که مدت‌ها به طور رایگان از اموال بیت المال استفاده کرده اند، را اعلام نمی‌کنید، اظهار کرد: در حال حاضر اولویت ما پس گرفتن این املاک است و اگر روزی شاهد مطالبه مردمی باشیم این کار را هم خواهیم کرد.

او اظهار کرد: شهرداری منطقه ۲۲ هفته قبل گزارشی دادکه ۹۷ هکتار از زمین‌های این محدوده را تعیین تکلیف کرده است.