ادامه پروژه آدم‌ربایی؛ نیلوفر غلامی: پدرم تحت فشار است تا با من قرار ملاقات بگذارد/ دلیل احضار پدرم، مصاحبه‌ها و فعالیت‌های من است

پایگاه خبری / تحلیلی نگام به گفته نیلوفر غلامی، روزنامه‌نگار و فعال ساکن ترکیه، پدرش، ناصر غلامی، دبیر سابق سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه از سوی وزارت اطلاعات ایران تحت فشار است تا با دخترش “قرار بگذارد”.

ناصر غلامی، فعال کارگری و دبیر سابق سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه پس از بازگشت به ایران از ترکیه تحت فشار و آزار و اذیت از سوی ماموران وزارت اطلاعات است.

نیلوفر غلامی، فرزند این زندانی سیاسی سابق، روز جمعه ۲۵ تیر (۱۶ ژوئیه) در گفتگو با دویچه وله فارسی اعلام کرد که ناصر غلامی در طی سه ماه و نیم گذشته بارها به صورت “فراقانونی”، و بدون ارایه احضاریه کتبی، از سوی وزارت اطلاعات “احضار شده است”.

نیلوفر غلامی، روزنامه نگار و فعال سیاسی ساکن ترکیه و همکار موسسه ترویج جامعه باز، یکی از دلایل اصلی احضار پدرش را فعالیت‌ها و مصاحبه‌های خود می‌خواند.

به گفته نیلوفر غلامی، پدرش پس از پنج سال و نیم پناهجویی و انتظار در ترکیه، به دلیل «روند طولانی رسیدگی به پرونده‌ها و با توجه به مشکلات روحی که بخشی از آن ناشی از اذیت و آزار سال‌های فعالیتش در ایران بود، ترکیه را ترک کرد و به ایران بازگشت.»

نیلوفر غلامی می‌گوید که پدرش پس از مدت کوتاهی که از بازگشتش گذشته بود، “احضار شد و احضارها تداوم یافت”. به گفته خانم غلامی، ماموران وزارت اطلاعات از طریق نفوذ به اکانت تلگرام مادرش با اطلاعات دزدی‌شده، پدرش را “تحت فشار گذاشته‌اند”.

اتهام جلسات سری

این روزنامه نگار و فعال سیاسی می‌گوید، به پدرش گفته شده است: «می‌دانیم دخترت کجاست و چه می‌کند و از جلسات سری‌شان هم خبر داریم».

آنها تصویری از گفتگوی نیلوفر غلامی با تلویزیون صدای آمریکا را به عنوان عکس از یک جلسه سری نشان داده و تهدید کرده‌اند: «پدرم یا باید با آن‌ها همکاری کند و با من ارتباط بگیرد یا برود زندان».
پیش‌تر دیده بان حقوق بشر با اشاره به گزارش‌های منتشر شده از توطئه ربودن مسیح علی‌نژاد، روزنامه‌نگار و فعال مخالفت حکومت ایران در آمریکا، نسبت به تلاش‌های ایران برای هدف قرار دادن مخالفان خود در خارج از این کشور ابراز نگرانی کرده بود.

در روز‌های اخیر اعلام شده بود که تلاش یک تیم اطلاعاتی جمهوری اسلامی برای ربایش مسیح علی نژاد و انتقال او به یک کشور ثالث با هشیاری پلیس فدرال آمریکا ناکام مانده است. در بیانیه وزارت دادگستری ایالات متحده آمده بود، این تیم می‌خواسته علی‌نژاد را از خانه‌اش در بروکلین بدزدد، به ساحل ببرد و با قایق تندرو به ونزوئلا منتقل کند. هدف نهایی ایران بوده است.

علی‌نژاد پیش از آن مدت‌ها از فشار به خانواده‌اش اطلاع‌رسانی کرده بود. او به رسانه‌ها گفته بود مقامات ایرانی بارها خانواده او را مورد آزار و اذیت قرار داده‌اند تا متقاعدش کنند که به یکی از کشورهای همسایه ایران سفر کند. برادر علی نژاد هم‌اینک در ایران زندانی است. مسیح علی‌نژاد گفته است، دارند از برادرش به خاطر او “انتقام می‌گیرند.”