ادعای اعزام سرباز از سوی آمریکا به سوریه

پایگاه خبری / تحلیلی نگامسین رابرتسون : در وضعیت نظامی مان تغییری مورد بحث نمی باشد

سین رابرتسون سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحد آمریکا پیرامون ادعاهای مربوط به اینکه آمریکا به شمال شرقی سوریه نیروی نظامی اعزام خواهد کرد گفت : در وضعیت نظامی مان تغییری مورد بحث نمی باشد.

رابرتسون در پاسخ به سوالات روزنامه نگاران پیرامون این ادعاها که پنتاگون در نظر دارد تا حدود ۱۵۰ سرباز به سوریه اعزام بکند گفت : به اجرای دستور دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای خارج ساختن نیروهای خود از سوریه بشکلی هماهنگ ادامه می دهیم. سطح نیروها با توجه به شرایط موجود مشخص خواهد شد. بنابه علل امنیتی موضوع تعداد و زمان مد نظر قرار نخواهد گرفت.

سخنگوی پنتاگون ضمن اشاره به اینکه آمریکا برای اجرای سریع شرایط مکانیزم امنیتی در شمال شرقی ترکیه و سوریه گام هایی بر می دارد اعلام کرد : تفاهم حاصله بین دو کشور خیلی سریع تر از روندی که در برخی مناطق طراحی شده ، بمورد اجرا گذاشته می شود. برای افزایش همکاری ها و مشاوراتمان به همکاری نزدیک با ترکیه پایبند هستیم.

در این میان روزنامه نیویورک تایمز با استناد به مقامات آمریکایی نوشت ، موافقت با اعزام سربازان مذکور به سوریه ، به موفقیت اولین مراحل فعالیت های مشترک با ترکیه بستگی داشت با توجه به اینکه بدرستی معلوم نبود این سربازان چه ماموریتی بر عهده خواهند داشت .

سربازان آمریکایی قبلا در حین انجام عملیات گشت زنی با عناصر سازمان تروریستی و تجزیه طلب ” ی پ گ / پ ک ک ” در شمال سوریه مشاهده شده بودند.

در پی تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای خارج سازی سربازان خود از سوریه بطور مرحله ایی، حدود هزار سرباز آمریکایی در سوریه باقی ماند.