ادعای بی گناهی عامل حمله تروریستی در نیوزلند

پایگاه خبری / تحلیلی نگامعامل حملات تروریستی به دو مسجد در شهر کرایست‌چرچ نیوزیلند اتهامات علیه خود را رد کرد

برنتون تارانت عامل حملات تروریستی به مساجد نور و لینوود در شهر کرایست‌چرچ نیوزیلند با حضور در دادگاه عالی این شهر اتهامات علیه خود را رد کرده و ادعای بی گناهی نمود. 

این تروریست نیوزیلندی که در زندان پارمورمو در شهر آوکلند به سر می برد، از طریق کنفرانس ویدئویی در برابر قاضی قرار گرفته و اتهامات علیه خود مبنی بر انجام حملات تروریستی، قتل ۵۱ نفر و اقدام برای قتل ۴۰ تن دیگر را رد کرد.

کامرون ماندر، از قضات دادگاه عالی نیوزلند با اشاره به اتمام بررسی وضعیت سلامت روانی برنتون تارانت تصریح کرد: گزارشی‌های متخصصان روانشناسی نشان می دهد که وی با هیچ مشکلی از لحاظ سلامت روانی روبرو نیست. فرد متهم در خصوص دفاعیه، ارائه اطلاعات به وکلای خود و پاسخ‌گویی به سوالات در دادگاه مشکلی ندارد.

ماندر در پایان این جلسه تصمیم گرفت که تارانت در ۴ مه سال ۲۰۲۰ در برابر قاضی قرار بگیرد.

تارانت طبق تصمیم مشترک دادستانی، پلیس، دفتر وکالت سلطنتی نیوزیلند و کانون وکلای دادگستری کرایست‌چرچ علاوه بر کشتن ۵۱ نفر و اقدام برای قتل ۴۰ تن دیگر، به اتهام انجام حملات تروریستی محاکمه می شود.

او در ۱۵ مارس ۲۰۱۹ به مساجد نور و لینوود در کرایست‌چرچ حملات تروریستی انجام داده و ۵۱ نفر از جمله زنان و کودکان را به قتل رسانده است.

بر اثر این دو حمله تروریستی ۴۹ تن دیگر زخمی شدند.