ادعای متهم صالحی: بازداشت ما قیمت ارز را بالا برد!

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ یکی از مدیران سابق بانک مرکزی در دادگاه:من تئوریسین ارز هستم و این موضوع را در جهان ثابت کرده‌ام و پولی برای رشوه نگرفتم.
بازداشت من و دیگر مدیران باعث شد بانک مرکزی شاهرگ خودش را بزند و همین موضوع سبب شد که قیمت دلار اکنون بالا برود و باید منتظر دلار ۳۲ هزار تومانی هم باشیم.
قاضی مسعودی مقام: شما که تئوری‌ها را خوانده‌اید باید بدانید که این گونه ارز نباید وارد کشور شود.

متهم محسن صالحی، معاون سابق اداره بین الملل بانک مرکزی تعیین کننده نرخ ارز کشور بوده است.

محسن صالحی مدیر سابق بانک مرکزی در دهه نود شمسی است که در دادگاه رسیدگی به تخلفات برخی از مدیران بانک مرکزی، یکی از متهمان پرونده است. محسن صالحی ربطی به محسن صالحی حاجی آبادی و محسن صالحی نیا (از مسئولان وزارت صمت) ندارد. محسن صالحی از مدیران سابق بانک مرکزی در دادگاه، متهم به دریافت رشوه های کلان از افراد در ارتباط با بانک مرکزی است.

محسن صالحی از مسئولان سابق معاملات ارزی بانک مرکزی قبلا در خصوص ماجرای هدر رفت سکه و ارز در بانک مرکزی در سال ۹۷ گفته بود که با دلار ۴۲۰۰ تومانی، گفتم نظام احتمالا تغییر خواهد کرد!

دکتر محسن صالحی ، دکترای اقتصاد است و در سازمان مدیریت صنعتی ایران، سابقه تدریس دارد. در دادگاه گفته بود که مدیران عامل برخی از کارگزاری های بورس ایران، از شاگردان وی محسوب شده و چون در بورس ایران و فارکس سرمایه گذاری می کرد، افراد زیادی برای کسب سود از معاملات وی، به ایشان پول داده و در سود و زیان معاملاتش شریک می شدند. محسن صالحی نیز مثل احمد عراقچی، از مسئولان بالای بانک  مرکزی بود که از کار برکنار شد.

محسن صالحی از دوستان امید اسدبیگی است. کسی که نیشکر هفت تپه را خریداری کرده و اکنون یکی از متهمان دادگاه تخلفات ارزی است. محسن صالحی از ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ معاون اداره امور بین المللی بانک مرکزی شد.

محسن صالحی در دادگاه به رئیس دادگاه گفته بود که من به عنوان کارمند بانک مرکزی، اشتباه کردم که برای یک کارگزاری ریت بگیرم. ارتباط محسن صالحی با آل علی از جمله دیگر موضوعاتی بود که در سومین جلسه دادگاه محسن صالحی به آن ورود شد. محسن صالحی به شوهر خواهرش نیز یک خودرو BMW که آل علی تهیه کرده بود با سند داد. نماینده دادستان گفته بود که محسن صالحی این خودرو لوکس را خریداری کرده بود تا ارزش پولش حفظ شود.

صالحی از متهمان پرونده بانک سرمایه که فرزند سرلشکر عطالله صالحی فرمانده سابق ارتش جمهوری اسلامی ایران است