اذعان نماینده مجلس ایران به زنده‌ سوزی سگ‌ها در اهواز

 

 

نگام ، اجتماعی _ جواد کاظم نسب الباجی، نماینده مردم اهواز در مجلس درباره زنده‌ سوزی سگ‌ها در اهواز، گفت: زباله‌های زیادی در قلعه چنعان کوت عبدالله انباشته شده اند که به محلی برای تجمع سگ‌های ولگرد تبدیل شده که همراه با زباله‌ها لاشه سگ‌هایی که تعداد آنها نیز مشخص نیست سوخته اند که این موضوع مایه تاسف و شرمساری متولیان شهری است.

 

سارا آکالین

 

نماینده اهواز در گفتگو با خبرگزاری “خانه ملت”، آتش زدن لاشه سگ ها را امری غیرقانونی و تهدیدی جدی علیه بهداشت عمومی دانست و افزود: شهرداری کوت عبدالله و اهواز در این رابطه قصور دارد و باید پاسخگو باشد.

وی با بیان اینکه تعداد لاشه های سوخته شده مشخص نیست، افزود: تجمع و انباشت زباله در قلعه چنعان کوت عبدالله معضلی جدی و غیرقانونی بوده و در کنار تهدید سگ‌های ولگرد سلامت مردم را نیز تهدید می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با یادآوری بازدید اخیر خود از محل انباشت زباله در کوت عبدالله ادامه داد: با شورای شهر، شهرداری و فرمانداری نشستی را برگزار و تاکید کردیم که برای جمع آوری زباله ها تلاش وافر و همت مضاعفی داشته باشند تا امروزه شاهد سوزاندن لاشه های سگ های ولگرد نباشیم.

از سوی دیگر پیش از این مسعود رضایی، دیگر نماینده مجلس نیز با تاکید بر لزوم تعیین تکلیف لایحه مقابله با حیوان آزاری، گفت: در زمینه حیوان آزاری با خلاء قانونی روبرو هستیم و باید خلاء های موجود رفع شود بنابراین از سازمان حفاظت محیط زیست انتظار می رود تعیین تکلیف لایحه مذکور را در دستور کار قرار دهد.

وی ادامه داد: متاسفانه در سال های اخیر شاهد کشتار بی رحمانه حیات وحش و مثله کردن و کشتن آنها هستیم و برخی این کار را سرگرمی می دانند در واقع نه تنها این معضل مدیریت نشده بلکه با افزایش انتشار این اقدامات فجیع در فضای مجازی روبرو هستیم.

رضایی با یادآوری اینکه حیوان آزاری تاثیرات سوئی را بر سلامت روانی جامعه به جای خواهد گذاشت، تصریح کرد: متاسفانه حقوق حیوانات در کشور نادیده گرفته می شود این در حالی است که حیوانات نیز مانند ما انسان ها حق حیات داشته و هیچ فردی نباید به حقوق آنها تعدی و تجاوز کند.