ارائه کارت ملی برای خرید طلا و سکه اجباری شد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ رییس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر تهران گفت: برای خرید طلا و جواهر در مبالغ بیش از ۱۵ میلیون تومان ارائه کارت ملی اجباری است.

ابراهیم محمدولی رییس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر تهران، در خصوص ارائه کارت ملی برای خرید سکه و طلا اظهار کرد: واحد‌های صنفی موظف شده اند از مشتریانی که مبلغ فاکتور آن‌ها بیش از ۱۵ میلیون تومان است کارت ملی اخذ کنند و شماره ملی آن‌ها در فاکتور درج شود.

وی افزود: دولت به تازگی تصمیم دارد تا از دارندگان بیش از یک سکه طلا مالیات اخذ کند که این اقدام می‌تواند یک روش موثر برای جلوگیری از فعالیت دلالان باشد.رییس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر تهران بیان کرد: در حال حاضر زیر ساخت‌های مورد نظر جهت دریافت مالیات از این افراد کامل نیست، اما در تلاش هستیم تا سامانه‌ای در این خصوص راه اندازی کنیم.محمدولی تصریح کرد: ارائه کارت ملی در خرید‌های بیش از ۱۵ میلیون تومان اجباری است و با واحد‌هایی که از این قانون سرپیچی می‌کنند برخورد خواهد شد.

درام ماجرا اینجاست نه کارت ملی مون بعد ۳ سال اومده نه پولی داریم برای خرید طلا

بعد از اعلام اجبار ارائه کارت ملی موقع خرید ١/۵ گرم طلا منتظر اجباری شدن ارائه کارت ملی واسه خرید شیر، تخم‌مرغ، حبوبات، خاک کاهو و مرگ موش هستیم.