ارابه مرگ یا ماشین‌های پسماند؟! / اسقاط شدن به بهانه جریمه!

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ بیش از ۱۵۰ راننده مدیریت پسماند شهرداری تهران از فروردین سال جاری حقوق نگرفته اند، همچنین شهرداری تهران هزینه کمک به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان را نیز از جیب آن‌ها پرداخته و پولی بابت رفت و آمدهایشان دریافت نکرده‌اند.

از سوی دیگر حدود ۱۶۰ کامیون، کمپرسی، تانکر و کشنده  متعلق به شهرداری تهران درحال اوراق شدن است، آنهم نه به دلیل فرسودگی و استهلاک!

بیش از نیمی از ماشین‌ها به دلیل عدم پرداخت جریمه های ناچیز به گاراج منتقل شده تا از قطعاتشان برای تعمیر کامیون های خراب استفاده شود و مابقی هم که کار میکنند بدون لنت ترمز و لاستیک در خیابان‌ها در حرکتند!

یعنی پیمانکار به جای پرداخت جریمه و استفاده از همه کامیون‌ها و خرید قطعات برای تعمیر، کامیون‌های بیچاره جریمه شده را اوراق می‌کند تا پولی بابت خرید قطعه و پرداخت جریمه ندهد و جالب آنجاست که عمر همه این کامیون‌ها و کمپرسی‌ها حدود ۱۰ سال است!  

وضعیت ۴۰ کمپرسی گران قیمت پسماند شهرداری تهران هم همین است و بیش از ۱۰ تای آن اوراق شده و اگر سری به گاراج مدیریت پسماند شهرداری بزنید با تعداد زیادی کامیون و کمپرسی اوراق شده مواجه می‌شوید.

از سوی دیگر پیمانکار، کامیون ها و کمپرسی های دیگر را نیز بدون لنت ترمز و لاستیک سالم و سرویس به موقع هر روز روانه شهر می‌کند و رانندگان هر روز با ترس و لرز خیابان های شهر را می‌پیمایند.

در حقیقت طمع پیمانکار و بیخیالی شهرداری تهران قرار است حادثه ای مشابه دانشگاه علوم تحقیقات را رقم بزند تا شاید مسئولان به خودشان بیایند!

اما جالب تر از اینها سو استفاده پیمانکار از اعتصابات رانندگان در اعتراض به عدم دریافت چندین ماهه حقوقشان است! به نحوی که هر بار که رانندگان اعتصاب می‌کنند پیمانکار از شهرداری پول می‌گیرد اما معوقات رانندگان پرداخت نمی‌شود!

همچنین شنیده‌ها حکایت از آن دارد که شرکت خودرو سرویس  علیرغم اطلاع مسئولین از این اتفاقات و تخلفات، هرسال به عنوان پیمانکار پسماند انتخاب می‌شود  در حالی که طرف حساب راننده ها شرکتی است به نام لوتوس و مشخص نیست که آیا شرکت خودرو سرویس امتیاز پروژه خود را به این شرکت واگذار کرده یا نه؟

فارغ از عدم پرداخت ۳ ماه حقوق رانندگان حوزه پسماند و اوراق شدن کامیون ها و کمپرسی های گران قیمت شهرداری به دلیل جریمه های ناچیز،آنچه در این روزها جان مردم را به خطر انداخته رفت و آمد خودروهای پسماند بدون لنت ترمز و لاستیک سالم در شهر است.