اراجیف یک سردار متوهم؛ محسن رضایی: بالاخره یک نفر از بچه‌های انقلاب، دولت آینده را در دست می‌گیرد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش «روسا و دبیران استان‌های شورای ائتلاف نیروهای مردمی انقلاب» گفته که «دیگر در قالب جناح و حزب نمی‌توانیم کار کنیم».

او تاکید‌ کرده که «امروز به حرکتی شبیه بسیج دوران انقلاب نیاز داریم تا با تشکیل دولت آینده، هم از عقب‌ماندگی‌ها عبور کنیم، هم آینده انقلاب را بیمه کنیم».

فرمانده اسبق سپاه ادامه داد: «خوشبختانه بیانیه گام دوم، مانیفست این حرکتی است که باید انجام شود که خدا آن را به رهبر انقلاب الهام کرد».

او به وجود «سردی در نیروهای انقلاب» اشاره کرد و گفته که «نیروها دچار نوعی ناامیدی شده‌اند و آینده برای آن‌ها مشخص نیست، از طرفی، سوءظن در بین آن‌ها هم زیاد شده است. بنابراین باید یک حرکتی را صورت داد».

فرمانده اسبق سپاه همچنین درباره انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ گفته «بالاخره یک نفر از بچه‌های انقلاب، دولت آینده را در دست می‌گیرد؛ مهم برنامه و کارکرد بعد از انتخابات است».

اراجیف یک سردار متوهم

✍️حسین فرزین

نامزد “متوهم” ریاست جمهوری، از “توهم” به “دیوانگی” جهش کرد و وعده داد: در ۳۰ سال گذشته عراق و سوریه و یمن و لبنان را به محور مقاومت تبدیل کردیم، یک کشور دیگر را به این محور اضافه کنیم، طومار اسرائیل در هم پیچیده خواهد شد. راهش تشکیل ریاست جمهوری انقلابی بسیجی است

محسن رضایی دیروز در اجتماع انتخاباتی اش گفت: «اینکه می‌گویند دموکرات‌ها آمده‌اند و اظهاراتی از این قبیل، بچه‌های انقلاب ومردم فریب این تبلیغات نمی خورند. باید امریکا را وادار کنیم که به تعهدات خود عمل کند. ولی خودمان را برای شرایط سخت‌تر و کارهای بزرگ‌تر آماده کنیم. غربی‌ها می‌گویند جمهوری اسلامی مزاحم ماست و می‌گویند باید با ایران، تسویه حساب کنیم. از این طرف، ملت ما هم از دست لیبرال‌ها و غربگرایان خسته شده و باید به حکمروایی آن‌ها پایان بدهیم. دوران اینکه هر دولتی آمده فرمان را به دست گرفته و هر طور خواسته کشور را اداره کرده، به سر آمده. دوران کوچک کردن ایران به پایان رسیده. دوران خودسانسوری ما هم باید پایان پیدا کند. اقدامات چند دولت اخیر، دادِ مردم را بلند کرده، مردم می‌گویند نظام برای ما فکری بکند و ما را ازدست نامحرمان نجات دهد….در دهه پیش رو باید الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت را پایه‌گذاری کنیم، باید الگوی اسلامی اقتصادی، فرهنگی شهرسازی و… پایه‌ریزی کنیم. این پایه‌ریزی در شرایطی که لیبرال‌ها و یا ناکارآمدها در آینده قدرت را، در دست داشته باشند محقق نمی‌شود. نیروهای انقلاب با همه قدرت باید به میدان بیایند، دولت آینده باید کارآمدترین دولتی باشد که در طول انقلاب روی کار آمده است…..دولت آینده باید کشور را بیست سال جلو بیاندازد، دولت آینده باید طوری عمل کند که دشمن تا ۳۰ سال آینده مایوس شود و نتواند در مقابل ملت ما دست به کارشکنی زند. در این دوره آرایش نیروهای انقلاب بسیار مهم است، دیگر در قالب جناح و‌ حزب نمی‌‌توانیم کار کنیم؛ امروز به حرکتی شبیه بسیج دوران انقلاب نیاز داریم تا با تشکیل دولت آینده، هم از عقب‌ماندگی‌ها عبور کنیم، هم آینده انقلاب را بیمه کنیم. خوشبختانه بیانیه گام دوم [رهبری]، مانیفست این حرکتی است که باید انجام شود که خدا آن را به رهبر انقلاب الهام کرد…تشکیل مجلس انقلابی، ادامه این قیام بود…..در موضوع تهدید اسراییل هم برای ما فرصت وجود دارد، چرا که ما از ۳۰ سال قبل در منطقه کار می‌کنیم و عراق و سوریه و یمن و چند کشور دیگر را به محور مقاومت آورده‌ایم، کافی است که یک یک کشور دیگر به این محور اضافه شود؛ طومار اسراییل پیچیده می‌شود….هر کسی که به‌عنوان رییس‌جمهور آمد، باید از دوگانگی با رهبری پرهیز کند و سیاستهای کلی را محور فعالیت هایی دولت خود قرار دهد….بالاخره یک نفر از بچه‌های انقلاب، دولت آینده را در دست می گیرد؛ مهم برنامه و کارکرد بعد از انتخابات است….ما با یک وحدت به‌نام وحدت برای رای‌آوری مواجه هستیم، علاوه بر این به یک “وحدت کبیر” نیاز داریم که بعد از انتخابات باید صورت گیرد و همه نیروها باید پای کار بیایند. در انتخابات ریاست‌جمهوری یک رأی ما دو رأی محسوب می‌شود؛ با یک رأی، رییس‌جمهور را انتخاب می‌کنیم و با رأی دیگر، رییس دولت را. چرا که اکنون وظایف نخست‌وزیر و رییس‌جمهور در یک شخص خلاصه شده است و ما با یک رأی هر دو‌ را انتخاب می‌کنیم.»