ارتباط صادرات نفت و گاز طبیعی روسیه با تغییرات اقلیمی

پایگاه خبری / تحلیلی نگامماکسیم اورِکشین معاون ولادیمیر پوتین رئیس دولت روسیه اعلام داشت، تغییرات اقلیمی و گامهای برداشته شده از سوی اتحادیه اروپا در این زمینه، تقاضای نفت و گاز طبیعی را تحت تاثیر قرار خواهد داد

ماکسیم اورِکشین معاون ولادیمیر پوتین رئیس دولت روسیه اعلام داشت، تغییرات اقلیمی و گامهای برداشته شده از سوی اتحادیه اروپا در این زمینه، تقاضای نفت و گاز طبیعی را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

اورکشین در چهارچوب نشست جهانی اقتصاد که قصبه داووس سوئیس ترتیب یافت، در کانال تلویزیونی روسیا ۲۴ ارزیابیهایی انجام داد.

اورکشین صمن تعریف قرارداد تجارت بین امریکا و چین بعنوان مین از نظر تجارت بین المللی، اظهار داشت، اروپائیها به موضوع جایگزین کردن کالاهای امریکا بجای کالاهای اروپا در واردات چین واکنش نشان می دهند. این وضعیت در امریکا – چین – اروپا و با شرکت دیگر کشورها، در سال ۲۰۲۱ – ۲۰۲۲ اختلافات  تجاری را افزایش خواهد داد.

اورکشین در ارزیابی اقدامات اتحادیه اروپا در باره تغییرات اقلیمی گفت، اتحادیه اروپا می خواهد تصاعد کربن را تا سال ۲۰۵۰ به صفر کاهش بدهد. ادعای پر مدعایست، فقط این ادعا بزرگترین بازار نفت و گاز طبیعی روسیه را تغییر خواهد داد. باید از الان اقتصاد روس را به این تغییرات آماده بکنیم.صادرات گاز طبیعی روسیه به اروپا در سال ۲۰۱۹ با ۲۰۱ ممیز ۹ میلیارد مترمکعب به سطح رکورد رسیده بود.