ارتش آمریکا تصاویر جمع آوری مینهای عمل نکرده توسط سپاه را منتشر کرد

پایگاه خبری / تحلیلی نگامارتش آمریکا ویدئویی از یک قایق گشتی متعلق به سپاه پاسداران ایران که در دریای عمان در حال جمع آوری مینهای منفجر نشده در نزدیکی یکی از نفتکشهای مورد هدف قرار گرفته بود را منتشر کرد

ارتش آمریکا ویدئویی از یک قایق گشتی متعلق به سپاه پاسداران ایران منتشر کرده و ادعا کرده است که این قایق در دریای عمان در حال جمع آوری مینهای منفجر نشده در نزدیکی یکی از نفتکشهای مورد هدف قرار گرفته بوده است.

فرماندهی مرکزی ایالات متحده (سنتکام) برای سومین بار اقدام به ارائه توضیحانی در مورد حمله با مین به نفتکشها در دریای عمان کرد.

در این توضیحات امده است که کشتی آلتر در ساعت ۰۶.۱۲ دقیقه به وقت محلی و کشتی کوکوکا کوراگئوس در ساعت هفت به وقت محلی از نیروهای دریایی آمریکا تقاضای کمک کرده اند.

براساس توضیحات سنتکام در حالیکه این دو کشتی در دریای عمان به فاصله ۱۰ میل دریایی از هم قرار داشتند کشتی جنگی «یو اس اس بین بریج» متعلق به نیروی دریایی آمریکا در فاصله ۴۰ میل دریایی از کشتی آلتر قرار داشته و پس از وقوع انفجار در کشتی به محل حادثه رفته است.

در ساعت ۰۸.۰۹ دقیقه به وقت محلی، هواپیمای آمریکایی یک قایق گشت و بسیاری دیگر از قایقهای سریع السیر متعلق به نیروهای سپاه پاسداران ایران را در نزدیکی تانکر آلتر شناسایی کرد. در ساعت ۰۹.۱۲ دقیقه نیز یک هواپیمای آمریکایی تصاویری را تثبیت کرده است که در آن یک قایق سریع السیر یک شناور را از تانکر آلتر می کشد.

قایق های ایران به یک کشتی بنام “هیوندای دبی” در منطقه که خدمه تانکر را نجات دادند، نزدیک شده و از کشتی مذکور خواستند خدمه را به آنها تحویل دهد. کشتی “هیوندای دبی” نیز با این تقاضا موافقت کرد.

کشتی جنگی «یو اس اس بین بریج» پس از اولین انفجار در ساعت ۱۱:۰۵ دقیقه به علت مینهای عمل نکرده تانکر «KOKUKA COURAGEOS» را ترک کرده و سپس ۲۱ نفر از پرسنل این نفت‌کش که در یدک کش هلندی بودند را تحویل گرفته است. پرسنل کشتی مذکور هنوز در ناو جنگی آمریکایی حضور دارند.

در ساعت ۱۶:۱۰دقیقه به وفت محلی، یک قایق گشت زنی سپاه پاسداران ایران به تانکر «KOKUKA COURAGEOS» نزدیک شده و اقدام به جمع اوری مینهای منفجر نشده کرده است. این تصاویر شناسایی و ضبط شده است.

نیروی دریایی ایالات متحده ویدیوی که ادعا می شود مربوط به این حادثه است را از طریق حساب کابری خود در توییتر به اشتراک گذاشته است.

گفتنی است دیروز نخست یک فروند کشتی تانکر به نام FRONT ALTAIR با پرچم جزایر مارشال از مبدا الرویس قطر به سمت تایوان در حال حرکت بود، دچار حریق شد.

یک ساعت بعد، نفتکش دیگری با پرچم پاناما در فاصله ۳۰ مایلی بندرجاسک در مسیر بین المللی تردد کشتی‌ها آتش گرفت. این نفتکش از بندرالجبیل عربستان سعودی با محموله متانول در حال حرکت به سمت سنگاپور بود.

خبرگزاری آناتولی