ارجاع پرونده کیوان‌ امام‌وردی به دادگاه انقلاب؛ اتهام فساد فی‌الارض

پایگاه خبری / تحلیلی نگامشیما قوشه وکیل شماری از شاکیان پرونده کیوان امام‌وردی متهم به تجاوز سریالی دختران دانشجو از ارجاع پرونده‌ی او به اتهام «فساد فی‌الارض» به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی تهران خبر داده است.

وکیل شماری از شاکیان پرونده کیوان امام‌وردی در این توئیت تأکید کرد که دادگاه کیفری، «شکایت شکات خصوصی مبنی بر زنای به عنف»، را «مقدمه افساد تعبیر کرده و عدم صلاحیت به شایستگی انقلاب صادر کرده بود.»

به نوشته‌ شیما قوشه، کیوان امام‌وردی همچنان در بازداشت است.

بررسی پرونده کیوان امام‌وردی در دادگاه انقلاب به اتهام «فساد فی‌الارض» احتمال صدور اعدام برای او را تقویت می‌کند. شیما قوشه در توئیتر بر این امر تأکید کرده که موضع موافقی با اعدام ندارند.

کیوان امام‌وردی متهم است در طول ۱۰ سال فعالیت مجرمانه با ریختن طرح دوستی با دختران، مخصوصا دختران دانشجو آنها را به خانه‌اش کشانده و پس از خوراندن نوشیدنی مسموم، به آنها تجاوز کرده است.

اتهام «فساد فی‌الارض» مطابق ماده ۲۸۶ قانون مجازات اسلامی با این محتوا که اگر فردی «سبب اشاعه‌ فساد یا فحشا در حد وسیع گردد، مفسد فی‌الارض محسوب و به اعدام محکوم می‌گردد»، از طریق «اشاعه فساد و فحشا در حد وسیع» با توجه به اقداماتی که متهم انجام داده از طریق «دعوت دختران به منزل خود»، «خوراندن نوشیدنی‌های مسموم به آنها»، «بی‌هوش و کم‌هوش کردن» و «تجاوز به آنها» به امام‌وردی تفهیم شده است.

پس از به راه افتادن موج گسترده‌ی افشای تجاوز و تعرض‌های جنسی علیه زنان در توئیتر فارسی حدود شهریورماه ۱۳۹۹، نام کیوان امام‌وردی نیز جزو افرادی منتشر شد که توسط شماری از زنان متهم به تجاوز شد. روایت مشابه این زنان از نحوه فریب و تجاوز نشان می‌داد او ده‌ها تن را به همین شیوه مورد تجاوز قرار داده است.