اردشیر زاهدی: قاسم سلیمانی یک سرباز شرافتمند وطن و شخصیتی بزرگ در معیارهای جهانی بود / او فرماندهی شناخته‌شده در سطح ژنرال دوگل و مونتگمری و افسری شرافتمند و میهن‌پرست بود / او مهمان رسمی دولت عراق بود و ترور او قطعا جنایت است

پایگاه خبری / تحلیلی نگام، اردشیر زاهدی داماد محمدرضا شاه و وزیر امورخارجه حکومت پهلوی در گفت و گویی با بی بی سی ضمن تمجید شهید سردار سپهبد قاسم سلیمانی، او را در ردیف قهرمان نظامی دیگر کشورها نظیر برنارد لاو مونت‌گومری، شارل دو گل، داگلاس مک‌آرتور و دوایت آیزنهاور قلمداد و تاکید کرد: «قاسم سلیمانی یک سرباز وطن‌پرست بود».

اردشیر زاهدی داماد محمدرضا شاه و وزیر امورخارجه حکومت پهلوی در گفت و گویی با بی بی سی ضمن تمجید قاسم سلیمانی، او را در ردیف قهرمان نظامی دیگر کشورها نظیر برنارد لاو مونت‌گومری، شارل دو گل، داگلاس مک‌آرتور و دوایت آیزنهاور قلمداد و تاکید کرد: «قاسم سلیمانی یک سرباز وطن‌پرست بود».

به گزارش «انتخاب»، او در ادامه تاکید کرد آنهایی که از کشورهای خارجی پول می‌گیرند تا علیه کشورشان کار کنند، مستحق بدترین فحش ایرانی هستند و آن اینکه «پستان مادرشان را گاز گرفته‌اند».

آخرین سفیر ایران در ایالات متحده آمریکا ترور قاسم سلیمانی را “کار تروریستی آمریکا” نامید و تاکید کرد که “نامش با احترام” در تاریخ می ماند.

بخش‌هایی از اظهارات اردشیر زاهدی در گفت و گو با بی‌بی‌سی را در زیر بخوانید:

* من تاکنون اظهارنظری در مورد وقایع اخیر نکرده بودم، اما الان می‌گویم: قاسم سلیمانی شخصیتی بزرگ در معیارهای جهانی و سربازی دلاور برای وطن ما بود.

* نام او در رده‌ بزرگ‌ترین نوابغ نظامی جهان ماندگار خواهد ماند!

* قاسم سلیمانی فرماندهی شناخته‌شده در سطح ژنرال دوگل و مونتگمری و افسری شرافتمند و میهن‌پرست بود.

* او مهمان رسمی دولت عراق بود و ترور او قطعا جنایت است.

* ترامپ دیوانه شده و اگر مدرکی علیه سلیمانی دارد، چرا منتشر نمی‌کند؟ بزرگ‌ترین تروریست دنیا خودِ آمریکا است.

*وزیر خارجه‌ی فعلی آمریکا آدم بدبختی است که حرف خودش را هم نمی‌فهمد و نمی‌داند مطابق کنوانسیون‌های بین‌المللی که خود آمریکا هم امضا کرده تهدیدِ حمله به مراکز فرهنگی، جنایتِ جنگی است.

* ‏عراق کشوری مستقل است و ژنرال سلیمانی، مهمان رسمی دولت عراق بود و ترور او قطعا جنایت است.

*افرادی که علیه ایران، حقوق‌بگیر و مزدور دولت‌های خارجی شده‌اند، در مثلِ فارسی، انگار پستانِ مادرشان را گاز گرفته‌اند!