اردوغان: ابعاد اقتصادی مسئله کووید ۱۹ را از نزدیک دنبال می کنیم

پایگاه خبری / تحلیلی نگامرجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه: از تمامی افراد ملتم خواهش می کنم که تا برطرف شدن تهدید کووید ۱۹ از خانه های خود خارج نشوند

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه اعلام داشت، برای برطرف کردن هز چه زودتر تهدید کووید ۱۹ علیه ترکیه که در دسامبر سال گذشته در چین ظاهر شده است، تمامی امکانات دول را بسیج خواهیم کرد.

اردوغان در پی اجلاس هماهنگی مبارزه با ویروس جدید کرونا (کووید ۱۹) که در آنکارا ترتیب یافت، سخنانی ایراد کرد.

اردوغان با اشاره براینکه، اگر تدابیر اعلام شده را به اتفاق هم با حساسیت رعایت بکنیم، می توانیم مدت ماندن در منازل را به ۳ هفته محدود بکنیم، اظهار داشت، از تمامی افراد ملتم خواهش می کنم که تا برطرف شدن تهدید کووید ۱۹ از خانه های خود خارج نشوند. ویروس، دیر و بشکل محدودی به ترکیه سرایت کرده است. برای ادامه وضعی بدین منوال، تمامی تلاشهای بایسته انجام می گیرد.

رجب طیب اردوغان با تاکید براینکه، ابعاد اقتصادی مسئله کووید ۱۹ را از روز اول از نزدیک دنبال می کنیم، ابراز داشت، براین باور هستم که روند مقاومت ۲ ماهه را بشکل خوبی پشت سر خواهیم گذاشت.

اردوغان با اشاره براینکه، ترکیه در مورد موضوع کیت تشخیص، صاحب پتانسیل تولید بسیار خوبی می باشد، گفت، وزارت صنایع و فناوری کشورمان که فعالیتهای تحقیق و توسعه را به پیش می برد، تمامی محققین  موسسات مهم ذیعلاقه با این موضوع را گردهم آورده است.

اردوغان در ادامه افزود، در دوره ای که ارزش سهام بورسهای جهان از آسیا گرفته تا غرب در مقیاس وسیعی کاهش یافته، بازار بورس و پول ملی ترکیه مقاومت بالایی نشان داده است. مدیریت اقتصاد و موسسات ذیعلاقه با جمع آوری تمامی خواسته ها و پیش بینی های جهان کار، تدارکات لازمه را انجام داده است.

رئیس جمهور سپس جزئیات بسته ۱۰۰ میلیارد دلاری موسوم به ” سپر ثبات اقتصادی ” را که تمامی بخش ها را علاقه دار می سازد، توضیح داد.