اردوغان: اجرای تعهدات امریکا در رابطه با توافق فی مابین را از نردیک دنبال می کنیم

پایگاه خبری / تحلیلی نگامرجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه اعلام داشت، در چهارچوب عملیات چشمه صلح در شمال سوریه، ظرف ۹ روز منطقه ای بوسعت ۱۵۰۰ کیلومتر مربع از ظلم و بیداد سازمان تروریستی نجات یافته است

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه اعلام داشت، در چهارچوب عملیات چشمه صلح در شمال سوریه، ظرف ۹ روز منطقه ای بوسعت ۱۵۰۰ کیلومتر مربع از ظلم و بیداد سازمان تروریستی نجات یافته است.

اردوغان طی سخنانی در نشست فدراسیون انجمنهای ریزه  در استانبول عملیات چشمه صلح را مورد ارزیابی قرار داده و گفت، تنها در طول ۹ روز ۷۶۵ تروریست از قدرت عمل ساقط شده و منطقه ای بوسعت ۱۵۰۰ کیلومتر مربع از لوث وجود تروریستها پاکسازی گردید. کنترل ۱۱۱ مرکز مسکونی منجمله راس العین و تل ابیض در دست گرفته شد. تمامی تدابیر لازمه در رابطه با زندگی راحت برادرانمان در منطقه را اتخاذ می کنیم. نهادهایی چون هلال احمر، آفاد، وزارت بهداری و جامعه مدنی فعالیتهای یاری را آغاز کرده اند.

اردوغان در اشاره به توافق ترکیه و امریکا در رابطه با منطقه امن در شمال سوریه اظهار داشت، در صورت عدم بجای آوردن شرایط مورد توافق ظرف ۱۲۰ ساعت، عملیات چشمه صلح ادامه خواهد یافت. دقت بکنید، نه با سازمان تروریستی بلکه با امریکا به توافق رسیدیم.

اردوغان با تاکید براینکه، ترکیه با عملیات چشمه صلح ضربه مرگبار به کریدور ترور در مرز سوریه را وارد کرده است، گفت، بهمراه این عملیات مذکور، سناریوهای امپریالیست علیه منطقه را خنثی کرده و امنیت ترکیه و تمامیت ارضی سوریه را تحت تضمین قرار داده است.