اردوغان : انشاالله ماه آینده روند تحویل گیری سیستم های دفاع موشکی اس ـ ۴۰۰ آغاز خواهد شد

پایگاه خبری / تحلیلی نگامرجب طیب اردوغان رئیس جمهور و رهبر حزب حاکم عدالت و توسعه ترکیه طی سخنانی در اجلاس گروه پارلمانی حزب متبوعش اعلام کرد : ماه آینده به تحویل گیری سیستم های پدافند هوایی اس ـ ۴۰۰ آغاز خواهیم کرد

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور و رهبر حزب حاکم عدالت و توسعه ترکیه طی سخنانی در اجلاس گروه پارلمانی حزب متبوعش اعلام کرد : ماه آینده به تحویل گیری سیستم های پدافند هوایی اس ـ ۴۰۰ آغاز خواهیم کرد.

اردوغان در سخنان خود تاکید کرد : انشاالله سیستم های پدافند هوایی اس ـ ۴۰۰ را که به روسیه سفارش داده بودیم، ماه آینده تحویل خواهیم گرفت. مسئله خریداری موشک های اس ـ ۴۰۰ بطور مستقیم با حق حاکمیت ما در ارتباط است و از این تصمیم خود عدول نخواهیم کرد.

رئیس جمهوری ترکیه در سخنان خود به فعالیت های تحقیق اکتشاف در مدیترانه شرقی اشاره کرده و گفت : نخست وزیر یونان هر چه می خواهد بگوید، ما حق ماندن در آن منطقه را داریم. با استناد به این حقوق و حراست و دفاع از آنها هم فعالیت های تجسسی و اکتشاف کشتی های مان و هم فعالیت های استخراج مان در مدیترانه شرقی ادامه خواهد یافت.

اردوغان به اظهارات امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه پیرامون مدیترانه شرقی واکنش نشان داده و گفت : ای فرانسه تو نمی توانی حرف بزنی. تو چنین صلاحیتی نداری. آنهایی که در رابطه با حریم های آبی حق و حقوقی دارند، می توانند در این مورد اظهار نظر کنند. در مورد مسئله قبرس نیز باید  بگویم که سه کشور ضمن مسئله قبرس وجود دارد اینها ترکیه ، یونان و انگلستان هستند. تنها این کشورها حق سخن دارند.