اردوغان اواخر ماه جاری با ترامپ دیدار خواهد کرد

پایگاه خبری / تحلیلی نگامرجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در کاخ وحدالدین استانبول در یک  برنامه زنده تلویزیونی مشترک به سوالات روزنامه نگاران پاسخ داد

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در کاخ وحدالدین استانبول در یک  برنامه زنده تلویزیونی مشترک به سوالات روزنامه نگاران پاسخ داد.

اردوغان اعلام کرد : در حاشیه اجلاس سران کشورهای گروه جی ـ ۲۰ که روزهای ۲۸ ام و ۲۹ ام ژوئن در ژاپن برگزار خواهد شد، موضوع خریداری سیستم های پدافند هوایی اس ـ ۴۰۰ از روسیه و برنامه ساخت جنگنده های اف ـ ۳۵ را مورد بحث و گفتگو قرار خواهند داد.

رئیس جمهوری ترکیه ضمن اشاره به موضوع کاهش پوئن وامی ترکیه از سوی موسسه بین المللی درجه بندی پوئن های وامی مودیز اعلام کرد : تمامی بازی هایی که روی اقتصاد ترکیه از طریق پوئن وامی و نرخ ارزهای خارجی انجام می گیرد، را چنان سالهای گذشته نقش بر آب خواهیم کرد.

اردوغان ضمن تاکید بر اینکه خریداری موشک های اس ـ ۴۰۰ ساخت روسیه از سوی ترکیه موضوع مباحثه در ایالات متحد آمریکا شده است تاکید کرد : به همین علت نیز آمریکا موضوعی مانند عدم تحویل جنگنده های اف ـ ۳۵ به ترکیه را مطرح ساخته است. أواخر ماه جاری برای شرکت در اجلاس سران کشورهای جی ـ ۲۰ به ژاپن خواهیم رفت. در آنجا با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ملاقات خواهیم کرد. این موضوعات را مورد بررسی قرار خواهیم داد. علاوتا روابط دو جانبه را نیز مورد مذاکره قرار خواهیم داد. از آنجا نیز من به چین سفر خواهم کرد.

رئیس جمهوری ترکیه افزود در چین نیز روابط ترکیه و چین را با جوانب مختلف مورد بررسی قرار خواهیم  داد.