اردوغان: اگر نتیجه مرگ باشد، استفاده از هر سلاحی جرم است

نگام ، بین الملل _ رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه: در مقابل استانداردهای دوگانه در مورد مسلمانان باید وارد عمل شویم.

 

به گزارش تی آر تی فارسی ، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در همایش «اقلیت های مسلمان جهان» در کاخ دلما باغچه استانبول طی سخنانی گفت: اگر نتیجه مرگ باشد، استفاده از هر سلاحی جرم است.

اردوغان، با اشاره به مشکلاتی که در سوریه وجود دارد اظهار داشت: “مشکلات بین خودمان را به عنوان مسلمانان، بین خودمان حل نمی کنیم. غیرمسلمانان این را حل می کنند. آنها به عنوان راه حل از بمب های بشکه ای استفاده می کنند. نام آن نیز گاه  سلاح شیمیایی و گاه سلاح های متعارف است.”

اردوغان ضمن جب دقت به استفاده سوریه از سلاح های شیمیایی در غوطه شرقی و دوما، افزود، نهادهای بین المللی باید در برابر سلا ح های شیمیایی موضعی مشخص می کردند. اگر نتیجه مرگ باشد، استفاده از هر اسلحه ای جرم است. اگر با سلاح های هسته ای هزار نفر به قتل رسیده باشد، با سلاح های متعارف صدها هزار نفر کشته شد. از این مسئله اصلا سخن نمی گویند.

رئیس جمهور ترکیه گفت: در مقابل استانداردهای دوگانه در مورد خون، جان و زندگی مسلمانان باید وارد عمل شویم. همه شاهد اقدامات کشورهای غربی موقعی که آسیبی به منافعشان وارد می شود، هستیم. ما خیلی خوب می دانیم موقعی که سخن از نفت، طلا، الماس و سهم از بازار می شود، چگونه مانند یک کوسه که بوی خون به مشامش می رسد، از هزاران کیلومتر آن طرف تر خود را می رسانند. می دانیم که چگونه بر کشتار مردم فلسطین، نسل کشی مردم آراکان، ظلم در کشور همسایه مان، سوریه که موجب جان باختن هزاران انسان بی گناه شده است، چشم پوشیده اند.

اردوغان تصریح کرد: حملات علیه مسلمانان در آلمان، هلند، بلژیک و فرانسه ادامه دارد. زنان مسلمان تنها به خاطر داشتن روسری مورد آزار و اذیت قرار می گیرند. مهمترین نمونه آن در فرانسه به چشم می خورد.

اردوغان با تاکید بر اینکه در اسلام هیچ گونه تبعیض گرایی وجود ندارد گفت، برادرانمان تنها به خاطر مسلمان بودن به قتل رسیده شده  و مجبور به ترک خانه و وطنشان می شوند.

رئیس جمهور ترکیه گفت، غرب می خواهد از طریق رویکرد مخالف با اسلام، دیدگاه و سبک زندگی خود را تحمیل و تحکیم کند  و ما به عنوان مسلمان مسئولیت هایی داریم. ما نباید در برابر حملات سکوت کرده و منزوی شویم.