اردوغان: تحقیقات درباره علت آتش‌سوزی‌ها ادامه دارد

پایگاه خبری / تحلیلی نگامرجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه پس از ادای نماز جمعه در مسجد جامع اسکودار استانبول در رابطه با آتش‌سوزی‌های اخیر در برخی از نقاط کشور گفت: تحقیقات در مورد علت آتش‌سوزی‌ها در مناطق مختلف کشور با قوت ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه تحقیقات مبنی بر اینکه آیا این آتش‌سوزی‌ها عمدی بوده یا نه، آغاز شده است، افزود: فعالیت‌های لازم برای مهار آتش‌سوزی‌ها توسط ۴۵ فروند بالگرد در حال انجام است.

رئیس‌جمهور ترکیه همچنین تصریح کرد: از امروز تعداد هواپیماها برای مهار آتش‌سوزی‌ها به ۵-۶ فروند افزایش یافته است. در بین آنها، هواپیماهایی که از روسیه و اوکراین گرفته‌ایم نیز وجود دارند.

اردوغان گفت: در نتیجه مذاکراتی که انجام داده‌ایم، آذربایجان یک هواپیمای دیگر نیز ارسال خواهد کرد و تعداد هواپیماها افزایش خواهد یافت. مقابله با آتش سوزی جنگل‌ها ادامه دارد. ۷۱ مورد آتش سوزی در جنگل را شاهد بودیم که ۵۷ مورد را مهار کرده‌ایم . ۱۴ آتش سوزی جنگل نیز در حال حاضر تقریبا تحت کنترل است.

وی بر حمایت دولت از آسیب دیدگان این حادثه تاکید کرد.

اردوغان همچنین با اشاره به روند واکسیناسیون کرونا در کشور گفت: تاکنون ۷۲ میلیون دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است. تمام اقدامات را انجام می‌دهیم تا روند عادی سازی را تسریع بخشیم.