اردوغان: ترکیه با امریکا و اتحادیه اروپا روابطی عمیق دارد که هر دو طرف هرگز آنها را نادیده نمیگیرند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام رئیس جمهور ترکیه از طریق نشست روسای ستاد‌های استانی حزب عدالت وتوسعه به تحولات اخیر در روابط آنکارا با آمریکا و اتحادیه اروپا اشاره کرد

به گزارش ت رت فارسی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه اظهار داشت که ترکیه با امریکا و اتحادیه اروپا روابطی عمیق دارد که هر دو طرف هرگز آنها را نادیده نمیگیرند.

رئیس جمهور طی اظهاراتی از طریق نشست روسای ستاد‌های استانی حزب عدالت وتوسعه با اشاره به تحولات اخیر در روابط آنکارا با آمریکا و اتحادیه اروپا اظهار داشت: “ما روابط سیاسی و اقتصادی عمیقی با ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا داریم که هر دو طرف هرگز آنها را نادیده نمی‌گیرند و قطعا نمی‌خواهند از دست بدهند. ترکیه نیز هیچ اقدام منفی در این زمینه انجام نداده است. حملات علیه صنعت دفاعی ما در اصل نشانگر فعالیت‌های لابی‌گری برخی دولت‌ها و شرکت‌هایی است که سال‌های طولانی محصولات خود را به قیمت‌های گزاف به ما فروخته و هر زمان که می‌خواستند از آنها علیه‌مان استفاده می‌کردند. بر این باورم که  هیچ مسئله ای نیست که با دیالوگ و همکاری بدون راه حل بماند. درهایمان به روی سرمایه گذاران باز است. و باز خواهد ماند.”

اردوغان در ارتباط با حضور خود در رژه پیروزی روز گذشته در باکو گفت: “روز گذشته در باکو، پایتخت آذربایجان در شادی پیروزی برادران‌مان سهیم شدیم. در جلسه هیئت وزیران که هفته آینده برگزار می‌شود، ارزیابی‌های جامع در این باره را با ملت‌مان در میان خواهیم گذاشت”.