اردوغان: ترکیه در مقابله با کرونا وارد دوره جدید می‌شود

پایگاه خبری / تحلیلی نگامرئیس جمهور ترکیه تاکید کرد که ترکیه در مقابله با پاندمی کرونا وارد دوره جدید می‌شود.

بهه گزارش خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی اظهاراتی در نشست گروه مجلس حزب عدالت و توسعه تاکید کرد: ترکیه در مقابله با همه‌گیری کرونا از فردا (اول جولای) وارد دوره جدید می‌شود.

اردوغان با بیان اینکه وزارت کشور بخش‌نامه جدیدی درباره روند جدید را منتشر کرده، گفت: اقدامات لازم را انجام می‌دهیم تا ترکیه بتواند به دوره پسا اپیدمی قدرتمندانه‌تر وارد شود.

وی همچنین افزود: کاری که ما باید انجام دهیم، آمادگی‌ها برای مقابله با تمامی سناریوهاست. امیدوارم دوره جدید برای کشور و ملت‌مان خیر باشد.

رئیس جمهوری ترکیه همچنین از شهروندان خواست تا در دوره جدید نیز تدابیر را رعایت کنند.

گفتنی است وزارت کشور ترکیه با انتشار بخشنامه‌ای جزئیات سومین مرحله روند بازگشت تدریجی به شرایط عادی در چارچوب مقابله با همه‌گیری کرونا را اعلام کرد.

در این راستا، از ساعت ۰۵:۰۰ روز پنجشنبه یکم جولای منع رفت‌وآمد و محدودیت تردد بین شهری لغو خواهد شد. تمام اماکن کار و سینماها که در چارچوب تدابیر کرونایی فعالیت‌های خود را متوقف کردند، بازگشایی خواهد شد.

طبق این بخشنامه، تمام اماکن کار در خلال ساعاتی که در مجوز کار خود تعیین شده است، می‌توانند از یکم جولای به خدمات‌رسانی ادامه دهند.

همچنین تدابیر و محدودیت‌های کرونایی در تمام مراکز اقامتی به شرط استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی لغو خواهد شد.