اردوغان: در تمامی شرایط به خواست ملی وفادار هستیم

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ رئیس‌جمهور ترکیه تاکید کرد که حزب عدالت و توسعه در تمامی شرایط به اراده و خواست ملی وفادار خواهد بود.


رجب طیب اردوغان در نشست حزب عدالت و توسعه که از طریق ویدئوکنفرانس از کاخ وحدالدین شرکت کرد، اظهار داشت: حزب عدالت و توسعه، حزبی نبوده که تنها در زمان انتخابات به سراغ مردم برود. در تمامی شرایط به اراده و خواست ملی وفادار خواهیم بود.


اردوغان با اشاره به موفقیت‌ و دستاوردهای حزب عدالت و توسعه اذعان داشت: حزب ما حزبی است که ۳۶۵ روز سال، ۲۴ ساعت شبانه روز را به خدمت به ملت خود اختصاص داده ‌است.
رئیس‌جمهور ترکیه اذعان داشت: شمار زیادی از بناها و زیرساخت‌هایی که اکنون به عنوان نماد کشورمان شناخته می‌شوند در دوره ما (حزب عدالت و توسعه) ساخته شده‌اند. حزب عدالت و توسعه بیش از هر دولتی در تاریخ جمهوریت به ملت خدمت‌گذاری کرده و به این رسالت خود ادامه داده‌است.


وی با تاکید بر نقش مهم اراده ملی گفت: حزب عدالت و توسعه را ملت تشکیل داده و با حمایت مردم به امروز رسیده است. طرح‌های زیادی را به اجرا درآوردیم که نشان می‌دهد همیشه در کنار فرد فرد ملت خود بوده‌ایم.


اردوغان در خصوص پیشرفت‌های چشمگیر ترکیه در عرصه تجارت و اقتصاد اظهار داشت: تمامی ظرفیت‌های کشور را با رویکرد متمرکز بر سرمایه‌گذاری‌، تولید، رشد اقتصادی، اشتغال و صادرات به کار می‌گیریم. در حال لحاظ گام‌های متناسب با روند جدید در زمینه‌های مختلف از جمله آموزش، سلامت، حمل و نقل، انرژی، صنعت و تجارت هستیم.

رهبر حزب عدالت و توسعه با اشاره به نقش تاثیرگذار ترکیه در سیاست‌های منطقه‌ای تاکید کرد: افزایش حملات متوجه به ترکیه هم‌زمان با تقویت قدرت منطقه‌ای و جهانی کشور، یک امر واقعی است.


وی تصریح کرد: سخت‌ترین بخش مبارزه تاریخی را پشت سر گذاشته‌ایم، از این پس نیز زمان درو کردن محصول دانه‌هایی است که کاشته‌ایم. حزب عدالت و توسعه به اصلاحات لازم برای رشد اقتصادی ادامه داده و با قاطعیت در راه اجرای سیاست‌های توسعه پیش خواهد رفت.