اردوغان: دیدن رشد ترکیه برای پسمانده‌های جنگ‌های صلیبی دشوار است

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ رئیس جمهور ترکیه ضمن اشاره به آنکه دیدن رشد و پیشرفت کشور برای پسمانده‌های جنگ‌های صلیبی دشوار است تاکید کرد که آنها موفق نخواهند شد.

به گزارش آناتولی _ رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی در جمع مردم منطقه غازی عثمان پاشا در استانبول اظهار داشت: ”دیدن رشد و پیشرفت ترکیه برای پسمانده‌های جنگ‌های صلیبی دشوار است.”

اردوغان در ادامه تاکید کرد: ”روی سخن من با پسمانده‌های جنگ‌های صلیبی، قاتلان و حامیان آنها است، موفق نخواهید شد. حتی اگر به میل شما هم نباشد ما از حق قدس و غزه دفاع کرده و صدای کودکان یمنی، نیازمندان سوری و گرسنگان آفریقایی را به گوش جهانیان خواهیم رساند.

ما خواستار جنگ میان صلیب و هلال نیستیم، اما به وضوح می‌گویم اگر شما طالب آن هستید اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.”

رئیس جمهور ترکیه خطاب به عامل حمله تروریستی روز گذشته به دو مسجد در نیوزیلند گفت: ”نوشته‌های روی اسلحه‌‌ات مربوط به گذشته است، دنیا تغییر کرده است.”

وی در پایان تصریح کرد: ”نتانیاهو پسرت را که به جای استانبول از عبارت ‘قسطنطینیه’ استفاده کرده، تنبیه کن. اگر بخواهید بیش از این زیاده‌روی کنید رفتار ما نیز تغییر خواهد کرد.”

گفتنی است در حمله تروریستی روز گذشته به مسجد النور و مسجدی دیگر در محله لینوود شهر کرایست چرچ نیوزلند حین اقامه نماز جمعه، ۴۹ نمازگزار جان خود را از دست داده و ده ها تن دیگر زخمی شدند.