اردوغان : دیگر با بانک جهانی کاری نداریم

پایگاه خبری / تحلیلی نگامرئیس جمهوری تاکید کرد که از این پس با بانک جهانی کاری نخواهند داشت

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرد نتایجی که طی سالهای اخیر در سوریه، عراق و مدیترانه شرقی در مورد مسئله پناهجو و دیگر موضوعات کسب کرده اند، موفقیتی بزرگ محسوب میشود.

اردوغان رئیس جمهوری ترکیه و رهبر حزب عدالت و توسعه طی سخنانی در شست اعضای حزب متبوعش در مرکز این حزب ضمن تاکید بر اینکه ترکیه دوره ای را پشت سر میگذارد که طی آن به طور همزمان در چندین جبهه از امنیت گرفته تا اقتصاد برای بقای خود نبرد میکند، گفت: “ما کوچکترین مسئله ای در مورد بر طرف کردن تهدیدات خارجی نداریم. هر نوع حمله تهدید کننده آینده کشور و ملتمان را چه پای میز مذاکره و چه در میدان نبرد، بر طرف میکنیم. تروریست ها را به جان ما می اندازند ولی آنها را از پای در می آوریم. به مرزهایمان تجاوز میکنند. ما منبع این تهدیدات را پیدا میکنیم. به اقتصادمان حمله میکنند و ما ظرف مدت کوتاهی به اقتصاد خود بهبودی بخشیده و به راهمان ادامه میدهیم.”

اردوغان با اشاره به اینکه نتایجی که طی سالهای اخیر در سوریه، عراق و مدیترانه شرقی در مورد مسئله پناهجو و دیگر موضوعات کسب کرده اند، موفقیتی بزرگ محسوب میشود، گفت: “میخواهند از طریق این مسائل ترکیه را به زانو درآورند. هرگز نمیتوانند حیرت خود در مقابل دستاوردهای ترکیه را پنهان کنند. به حیرت آوردن مخاصمین کشورمان ، مایه شرف و سربلندی ماست.”

رئیس جمهوری ترکیه با اشاره به اینکه در جریان این مبارزات، حمایت مردم بزرگترین منبع قدرت و انگیزه شان است، گفت:” سیل محبتی که چه در خارج و چه در داخل کشور با آن مواجه میشویم، این موضوع را اثبات میکند.”

اردوغان با تاکید بر اینکه سال ۲۰۲۰ برای ترکیه سال کاهش بیشتر نرخ بهره‌های بانکی خواهد بود، تصریح کرد: “از این پس نه با ارز بلکه با پول ملی خود در راستای رسیدن به اهداف مان گام برخواهیم داشت.”

رئیس جمهوری با اشاره به اینکه دیگر با بانک جهانی کاری نخواهند داشت گفت: ” خودمان برای خودمان کافی هستیم.”