اردوغان: صادرات ترکیه به ۱۷۱ میلیارد دلار رسیده است

پایگاه خبری / تحلیلی نگامرئیس جمهور ترکیه گفت که حجم صادرات یک سال گذشته کشور تا ماه می به بیش از ۱۷۱ میلیارد دلار رسیده است

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی در نشست «مجمع صادرکنندگان» در استانبول گفت: حجم صادرات یک سال گذشته ترکیه تا ماه می به بیش از ۱۷۱ میلیارد دلار رسیده است.

اردوغان در ادامه سخنان خود همچنین اظهار داشت:

“حجم صادرات تا ماه می به ۱۷۱.۴ میلیارد دلار رسید. اگر چه سیر صعودی صادرات مثبت است اما کافی نیست و در اسرع وقت باید از مرز ۲۰۰ میلیارد دلار عبور کند.

روی سخنم با کارآفرینان، بازرگانان، صنعتگران و تولید کنندگان است. به کشور، دولت‌ و آینده‌ خود اعتماد کنید. تمامی امکانات خود را در راستای سرمایه گذاری، تولید، استخدام و صادرات به کار ببرید.

دارندگان مجوز صادرات صنعتی و اعضای اتحادیه های صادرکنندگان در فروش ارزی از پرداخت مالیات معاف هستند. دیگر صادرکنندگان از پرداخت مالیات مبادلات ارزی معاف خواهند بود.

ترکیه در آستان تحول از کشوری با کسری حساب جاری به کشوری با مازاد حساب جاری است. ما به شما اعتماد داریم.

درباره تحولات اخیر در مدیترانه شرقی نیز اگر کسی سر بجنباند هواپیماهای ما نیز در صورت لزوم کنار کشتی‌های‌مان قرار خواهند گرفت. 

اینکه دستور دستگیری پرسنل کشتی‌های ما را صادر کرده اند، تلاشی بیهوده است. ما به جای نظاره کردن به اتفاقات در اطراف منافع مان، برای کشور و ملت خود راه مبارزه را در پیش گرفتیم”.