اردوغان: عادی‌سازی تدریجی محدودیت‌های سراسری کرونا پس از عید فطر آغاز می‌شود / اقامه نماز عید فطر در مساجد ترکیه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

پایگاه خبری / تحلیلی نگام رئیس جمهور ترکیه با اشاره به کاهش موارد ابتلا به کرونا در کشور اعلام کرد که گام‌های عادی‌سازی پس از عید فطر برداشته خواهند شد. هم چنین مردم ترکیه نماز عید سعید فطر را تحت تدابیر بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی اقامه کردند.

اردوغان: عادی‌سازی تدریجی محدودیت‌های سراسری کرونا پس از عید فطر آغاز می‌شود

رئیس جمهور ترکیه با اشاره به کاهش موارد ابتلا به کرونا در کشور اعلام کرد که گام‌های عادی‌سازی پس از عید فطر برداشته خواهند شد.

به گزارش آناتولی ، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه با انتشار پیام تصویری، فرا رسیدن عید فطر را به جهان اسلام و ملت ترک تبریک گفت و اعلام کرد: ان‌شاءالله با تحت کنترل قرار دادن شیوع ویروس کرونا، پس از عید فطر گام‌های عادی‌سازی تدریجی را برمی‌داریم.

اردوغان افزود: برای مبارزه با خطر شیوع کرونا از تمامی راهکارها از جمله واکسن استفاده خواهیم کرد.

رئیس جمهور ترکیه با بیان این که در پشت پرده اغلب رخدادهای منطقه، هدف اصلی محروم کردن ترکیه از دستاوردهایش است، گفت: این یک واقعیت انکارناپذیر است. برخی را که به طور محرز از طریق نفرت پراکنی‌ها این دشمنی را اعلام می‌کنند به همراه دست‌نشانده هایشان به حکمت ملت‌مان می‌سپاریم.

اردوغان تصریح کرد: در مقابل کسانی که با این هدف حتی در پی استثمار همه گیری هستند، میدان را ترک نخواهیم کرد.

اقامه نماز عید فطر در مساجد ترکیه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

مردم ترکیه نماز عید سعید فطر را تحت تدابیر بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی اقامه کردند.

به گزارش آناتولی ، در حالی که قرنطینه سراسری تقریبا سه هفته‌ای در ترکیه ادامه دارد، نماز عید سعید فطر در مساجد کشور با رعایت پروتکل‌های بهداشتی جهت پیشگیری از ویروس کرونا اقامه شد.

مردم نمازهای خود را علاوه بر مساجد در فضاهای باز تعیین شده با استفاده از ماسک و با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی اقامه کردند.

نمازگزاران با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی پس از اقامه نماز و دعا خواندن به خانه‌های خود بازگشتند.